4. kapitola

25. dubna 2012 v 7:11 | Surynka |  Ničitel
Tak a je tu další kapitola. Dopsala jsem ji 15.4. Měla jsem trochu času, tak jsem ho efektivně využila. Ani nevíte, jak jsem ráda, že jsem měla možnost mít chvilku čas, psát povídku, chatovat s kamarádkou a koukat na film. Dneska vám nemám, co sdělit, takže si jen počtěte ;)
"Pozor!" zakřičela Kate a všichni se prudce otočili. Došlo jí, že všichni jsou vybaveni akorát F54, ale pomůže jim to? To rozhodně ne, tím si byla Kate jistá hned v prvním momentu. Pokud se jí všechny příšery, které do té chvíle viděla, zdály veliké, co pak měla říct o téhle? Byla obrovská, kolosální… cenila na ně zuby (byly to, zuby, ne?), z úst jí kapaly sliny (nebo snad ten nechutný, všudypřítomný sliz?) a krčila se v útočné pozici. Mlha byla ještě hustější a nebylo ani možné tu příšeru vidět jasně.

"Mlha! Je to ještě horší! Vytáhněte zbraně! Střílejte!" Křičel Winston.

"Ale kam?" ptal se vyděšeně Hepburn. Pokud si až do této chvíle myslel, že si Kate a její lidi všechny ty věci vymysleli, teď už věděl, že je to stoprocentní pravda. Docházely k nim chrčivé zvuky stále žijících lidí a zároveň jakési vrčení té příšery.

"Teď!" zaburácela Kate a všichni stříleli do míst, kde příšeru viděli naposled. Mlha už byla tak hustá, že prostě nebylo možné vidět. Najednou něco chytlo hlaveň její zbraně. Jakoby zaslechla cvaknutí zubů. Pořád svou F54 pevně svírala v rukách. Měla pocit, že jí na ruce teče… byla to ta kyselina, začalo ji to pálit, ale Kate nepustila, věděla, že pokud je ten sliz vodivý, povede se jí zapálit tu příšeru, což je zřejmě jediný způsob, jak ji zabít. Zároveň věděla, že tu zbraň bude muset rychle pustit, aby jí neshořely ruce. Otočila knoflíkem na zbrani a ta se okamžitě přepnula na laiser a pak vystřelila. Měla pocit, že se to všechno odehrává příliš pomalu. Pustila zbraň a viděla, jak příšera začíná hořet. Slyšela její vysoko pištící zvuky. Najednou jí došlo, že něco není v pořádku… podívala se na své ruce a zběsile si je začala otírat o uniformu…

***
"Co… co se stalo?" zeptala se, když konečně zaostřila. Ležela na ošetřovně a vedle postele seděl znatelně vynervovaný Thomas. Ten se až lekl, když se Kate zeptala na jedinou věc, na kterou byla v tu chvíli schopná myslet. Okamžitě schoval ten svůj starostlivý výraz za masku namachrovaného frajírka a pobaveně na ni mrkl.

"No zapálila si tu potvoru, ale asi ti trochu začalo hrabat. Za příšeru jsi začala považovat i sebe a ruce sis trochu ožehla… plus…"

"… ten sliz, já vím. Cítila jsem ho na rukách a věděla jsem, že je vodivý… proto jsem přepnula zbraň na laiser. Tolik jiskřiček do tlamy plné vodivého slizu? Bylo mi jasné, že to zničím a taky mi tak trochu docházelo, že zřejmě zmrzačím i sebe," pousmála se Kate a snažila se posadit. Ruce měla zavázané a pořád ji to pekelně bolelo. Thomas se zvedl a vytáhl ji do sedu. Samozřejmě, že nadávala a stěžovala si, že není kripl, nikdy by sobě ani okolí nepřiznala, že je slabá, ale v tu chvíli se jí jeho pomoc hodila. "Kde jsou ostatní?"

"Copak? Myslela sis, že tady budou všichni stát kolem tvý postele a lomit nad tebou rukama?" ušklíbl se.

"Ani náhodou, za to bych je skopla na planetu Orion a bez padáků!" rozesmála se Kate. "Já se tak jen chtěla zeptat, jak to vypadá v hangáru."

"No… udělalas tam bordel, to je pravda. Ta příšera se zčásti rozpadla na neidentifikovatelné kousíčky a zčásti rozprskla na všechny strany. Jen zázrakem to minulo všechno lidské. Mlhu už odvětrali a v laboratoři ji testují, protože to není normální hmota a momentálně se tam zjišťují… eh… mrtví a zranění. Až tahle fáze skončí, začne se s úklidem. Pár dní nebudeme moc odlítávat," vyčetl Thomas a snažil se o největší možnou stručnost. Kate se najednou posadila na kraj postele a snažila se vstát tak, aby se jí po tom delším ležení a po té příšerné bolesti nezamotala hlava.

"Můžeš mi říct, o co se tu pokoušíš?" vyvalil na ni překvapeně oči její společník.

"Asi ses spletl. Ne, ten sliz neminul všechno živé, zřejmě jsi výjimka a prsklo ti to i do očí, protože jinak si nedovedu představit, proč se ptáš na něco tak evidentního!" snažila se ho dlouze usadit a dát mu najevo, že ona si může dělat, co chce. Vůbec nereagoval. "Kdyby ti to ještě nedošlo, snažím se vstát," dodala na vysvětlenou Kate. V tu chvíli už se k ní Thomas energicky vrhnul a zatlačil ji zpět do postele.

"Ani náhodou! Ty nevstaneš, dokud nebudeš zdravá! Zavolám doktory-"

"Ten sliz ti prsknul i na mozek, protože ti zřejmě nedochází, jaká je tvá hodnost! Jsem služebně starší a ty mi rozkazy prostě dávat nebudeš!" křikla Kate. Vadilo jí, když jí někdo přikazoval, co má a nemá dělat. Je inteligentní, nezávislá žena s hodností vyšší, než její kolegové, nebude je poslouchat v otázce toho, jestli má vstát z postele, nebo ne. O tom si bude rozhodovat sama.

"Omlouvám se, že váš pan kolega má pravdu, vy z té postele ještě nevylezete," vešel do místnosti doktor s deskami v ruce. Neustále do nich hleděl a až po tom, co došel až k její posteli se na ni podíval.

"Ale-"

"-žádné ale! Tohle je můj rajón a i kdybyste měla hodnost velitele vesmíru, zde budou vždy platit pravidla. Lehnout!" přikázal a Kate ho kupodivu poslechla. Tak tohle bude dlouhé uzdravování. Kdo, do háje, vymyslel tuhle mučírnu?

***
O týden později dostala Kate povolení opustit ošetřovnu, ale pořád se musela pravidelně hlásit a s prací měla začít opatrně a s klidem. Ale zkuste to vysvětlit takovému velícímu důstojníkovi, který je aktivní, stejně jako Kate.

"Heleďte se, já nejsem spokojená s tím, že už uběhl týden a Země je stále bez pomoci. Něco se musí udělat! Vždyť… jak dlouho trvá, než se ta vajíčka vylíhnou?" zeptala se a podívala se na Morisettovou. Ta i dál odmítala spolupracovat se zbraněmi a tím nechutným slizem a příšerami… její seznam, s čím nehodlá spolupracovat, byl nehorázně dlouhý a Kate se rozhodla to zredukovat a přikázala jí, aby prostudovala veškeré dostupné materiály, které jim zatím laboratoř poskytla. Myslíte si, že to udělala? Tipněte si!

"Jak já to mám zas sakra vědět?!" vyvalila na ni oči a vztekle flákla kelímkem s jahodovým shakem na stůl.

"Protože jste dostala příkazem to prostudovat!" Kate zase o stůl flákla svou dlaní, což ji stálo celkem dost bolesti a přetvářky a stejně jí uniklo tiché, bolestivé syknutí.

"Počkat, to jsou ty papíry, jak jste mi hodila na hlavu před pár dny? Je mi líto, ale já se zatím probírám knihou Život na zámku, nemám čas číst nějaké laboratorní žvásty, kterým stejně kulový rozumím!"

"Život na zámku, jo? Je mi líto, ale to rozhodně není vaše autobiografie! Vy žijete tady! Na lodi Orion a jste součástí jednotky, která se zabývá nebezpečím jiného organismu! Jestli teď hned nevezmete ty desky do ruky, tak přísahám, že vám vlezu do pokoje a vyházím tu vaši červenou a přeslazenou knihovnu!" řvala nepříčetně Kate a pak se snažila uklidnit. Morisettová jen klidně pokrčila rameny a vzala desky s doklady do ruky a zírala na ně.

"Vy jste asi úplně blbá! Nedokážete zapnout mozek?! Když jsem vám řekla, abyste ty desky vzala do ruky, myslela jsem tím, že si je i pečlivě prostudujete! Nebo jste vážně tak vypatlaná, že vám všechno musím vysvětlovat, pomalu, zřetelně, co nejjednoduššími slovy?! To jste malý děcko?! Teď hned si sednete támhle," ukázala na stolek v rohu místnosti "otevřete ty doklady a pečlivě to prostudujete! A za půl hodiny chci znát okolnosti a detaily!"

"Ale do půl hodiny to nezvládnu. Ty laboratorní kecy jsou tak složitý," odmlouvala Morisettová jako malé dítě.

"Držte laskavě tu svoji zmalovanou blbou klapačku a udělejte, co jsem vám přikázala!" Morisettová se zvedla a dál si něco mrmlala. Měla štěstí, že jí Kate nerozuměla, protože už byla opravdu rozpálená. "A vy ostatní… půl hodiny pauza, bez těch poznatků z laboratoře nepokročíme," kývla Kate k Morisettové, která otvírala desky, a hned se jí z nich vysypalo pár listů. Všichni se zvedli od stolů a zamířili ke svým počítačům, rozečteným časopisům, nedoluštěným elektronickým křížovkám a tak podobně. Kate odešla dveřmi a postavila se na galerii, pod kterou se, v hloubce 40 metrů, rozprostíralo hlavní prostranství lodě Orion. Byl tam lepší vzduch a tam nahoře celkem i foukal vítr. Opřela se o zábradlí a schovala pravou dlaň, která to odnesla s popálením hůř, do levé. Chvilku sledovala ty miniaturní tečky tam dole a pak zavřela oči. Musí se uklidnit. Bere prášky proti bolesti a s tímhle druhem nejde dohromady přílišný vztek. No jo, ale to by nesměla existovat Morisettová. Třeba se mi ji teď konečně podaří nechat vyhodit, jsem cennější, než ona a moje nervy jsou tudíž přednější. Zamýšlela se.

"Měla by ses snažit být víc v klidu," ozvalo se za ní.

"Nebuď tak chytrej, ano? Já to vím, ale Morisettové se vždycky podaří mě vyprovokovat. A ne, ignorovat ji nemůžu!" Thomas se musel rozesmát nad tím, jak Kate hned věděla, co hodlá navrhnout.

"A co chceš teda dělat? Takhle zkolabuješ."

"Já a zkolabovat? Nikdy! Haló, jsem Kate Scottová, silnější a lepší velící důstojník na téhle lodi ještě nepracoval, a pokud nebudu mít děti, které by to po mně převzaly, už ani nebude," rozesmála se Kate.

"To se ještě uvidí," tentokrát se smál Thomas. Kate opravdu byla dobrá a o sobě to věděla. Nepotřebovala někoho, kdo by jí to říkal. Ona si vystačila sama.

***
"Tak lidi, konec pauzy, začínáme!" zavelela Kate, když energicky vešla do kanceláře a všichni se sesedli kolem stolu. Morisettová vzala doklady z laboratoře do ruky a taky se posadila ke stolu.

"Takže, kde jsme to skončili? Jo… ty vajíčka. Jak dlouho trvá, než se to vylíhne?" podívala se na Morisettovou.

"Noo… podle všeho deset až dvanáct dní," řekla ta načerno přebarvená blondýnka. Ne všechny blondýny byly hloupé, Klarksonová byla geniální a její vlasy byly taky téměř platinové. Ale Morisettová dělala holt 'čest' této fámě.

"Dobře… Vidíte Morisettová a ani to nebolelo," usmála se na ni jako na tříleté dítě. "Takže… dneska je sedmý den, samozřejmě je potřeba vyrazit co nejdřív, určitě ty příšery kladly vajíčka i dřív, než před naším příjezdem, ale! Nejpozději tedy vyrazíme za tři dny. Zkusím se podívat, který z transportéru je už v pořádku a mohl by nás odvézt na Zem a zkusím sehnat dva piloty. Firstone je fajn, ale prostě potřebujeme ještě někoho, kdo by byl zaměřen hlavně na pilotování. Nelíbí se mi tokový to naše: 'Já půjdu dělat kopilota'. Winstone, vy zajdete do skladu zbraní, vyberete ty nejsilnější a nejúčinnější a taky chci hodně granátů, kdyby bylo nejhůř. Thomasi, ty zkus mluvit s dispečery z ostatních lodí a zkus jim nějak osvětlit náš plán a zorganizuj něco jako velký konferenční hovor. Už nechci nějakou sólo akci, zkusili jsme to dvakrát, a jak to dopadlo? Takže se domluvím s velícími důstojníky z ostatních lodí a uděláme pořádnou výsadkovou akci, kde budu chtít aspoň dvacet desátníků z každé lodi, Thomasi máš důležitej úkol, všem to vysvětli tak, aby ti uvěřili a ještě mi chtěli pomoct. Dost, že budu muset přemluvit Hepburna, velící důstojníky ze Sester už bych nezvládla," Kate pak řekla ještě pár drobností, pověřila různými úlohami i ostatní a vydala se za Hepburnem.
***
Už dávno bylo po půlnoci, ale Kate měla stále rozsvícenou lampičku nad postelí a prohrabovala se hromadou papírů. Plánovala výsadkovou akci. Pořád se jí tam něco nelíbilo. Potřebovala rozmístit jednotlivé týmy co nejefektivněji, ale stálý problém měla s umístěním Morisettové. Proti tomuhle problému bylo přemluvení Hepburna k povolení další, tentokrát obrovské, akce. Chvilku se dohadovali a řvali po sobě, ale pak stejně udal povolení a sám zavolal na ředitelství jednotlivých Sester, takže Kate měla pak přesvědčování jednodušší. Ale co s tou Morisettovou? Ať ji umístí kamkoliv, stejně na ni budou všichni naštvaní. Buď proto, že je pitomá a ohrožuje na životě celé své okolí, nebo ty mladé, nevycválané frajírky úplně vyvede ze soustředění a opět budou všichni v nebezpečí. I tentokrát ji s sebou Kate prostě musela vzít. Tak tohle budu opravdu o hubu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mai Mai | Web | 25. dubna 2012 v 9:09 | Reagovat

hohohó, první komentář!
opět jsem se ponořila do děje natolik, že jsem si ani neuvědomovala délku textu a přála si, aby tahle kapitola nikdy neskončila.
takže Morisettová s nimi zas jede? tak je zaděláno na problémy. čte si románky v čase války, když má studovat důležité dokumenty! myslím, že způsob mluvení na ni jako na tříleté dítě docela odpovídá stupni její mentality.
Oproti tomu je Kate naprosto fantastická. tak odvážná, a strašně rychle uvažuje. opravdu je nejlepší velitelka, jaká může být. zapálit tu potvoru, to byl jistě vynikající nápad, i když to odnesly její ruce.

2 Surynka Surynka | Web | 25. dubna 2012 v 14:00 | Reagovat

[1]:No tak jsem ráda, že sis přála něco takovýho :-)
No jo, každá jednotka musí mít nějakou černou ovci a Morisettová je poářdná černá ovce :D No a Kate? Prostě Kate Scottová, k ní není co dodat :-D a jsem ráda, že to tak vnímáš

3 00 00 | 26. dubna 2012 v 19:02 | Reagovat

Ahojte, pracujem na jednej praci tykajucej sa fantastickej lit.. Velmi by ste mi pomohli , keby ste si nasli chvilocku a vyplnili tento dotaznik. Navyse sa ospravedlnujem , ze to tu pisem. Vopred vrelo dakujem :)

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEs2ZWFFbHB1S0Y1QnM2a2h2LVJMakE6MQ

4 Surynka Surynka | Web | 26. dubna 2012 v 22:30 | Reagovat

( [3]: )  to je asi první reklama,která k něčemu je. No reklama... dotazník, ale asi první, který má nějaký účel :-)

5 Moni Moni | Web | 27. dubna 2012 v 16:35 | Reagovat

Chudák Kate, ty ruce, spálený... :-(  Kapitola se ti moc povedla, jako vždy, ty jsi totiž skvělá ;-)  Těším se na další a potřebuji nějaký ten další děj, ještě by to chtělo nějakou zápletku s Thomasem... :-D Ne, já nevím... samozřejmě je to na tobě a tak... Další kapitolu si rozhodně musím přečíst dřív! :D

6 Sola F. Sola F. | Web | 27. dubna 2012 v 21:55 | Reagovat

kapitola skvělá =) Přečetla jsem si to dřív, ale komentář píšu pozdějc- nebyl moc čas.. Morisettová mě nepřestává bavit a Kate se vůbec nedivím, já s mým cholerictvím bych Morisettku už dávno zabila... Těším se na další kapčuu =))

7 Surynka Surynka | Web | 1. května 2012 v 19:40 | Reagovat

[5]: No o ději s Thomasem opravdu přemýšlím, ale tak nějak nevím... no něco vymyslím ;-)a děkuju za pochvalu

[6]: děkuju a jsem ráda, že se kapitolalíbí :-) já jsem taky neuvěřitelně cholerická a Kate taky není kliďas, ale je nadřízená, ne mstitel, musí strpet i takovou slepici, jakou je Morisettová :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama