Prolog

4. dubna 2012 v 7:07 | Surynka |  Ničitel
Tak vám přináším originální povídku, stvořenou speciálně pro vás :) Je z futuristického prostředí a vypráví příběh mladé Kate Scottové, která je velícím důstojníkem na vesmírné lodi Orion. Nebudu zapírat, že mi inspirací pro tuhle povídku byl Vetřelec, i když jsem se snažila odlišovat, a vlastně jediné, co z toho zůstalo je, že základní myšlenkou je žena, bojující proti vesmírným příšerám. No doufám, že se vám to bude líbit, na další kapitolu se těšte... ještě nevím, jaký bude odstup mezi kapitolami, to ještě musím vymslet :) Ale konec povídání, zde je povídka:"Tady centrála Orion, příjem!" Takto začínalo každé ráno, kdy se na obrovské vesmírné lodi, čítající zhruba dva miliony obyvatel, snažil někdo kontaktovat Zemi. Psal se rok 2192 a jedna z Pěti sesterských vesmírných lodí se snažila kontaktovat planetu Zemi, bohužel neúspěšně.
***
Kdysi, psal se rok 2015, začala NASA s výzkumem o možnosti obyvatelnosti jiných planet. Nakonec nalezla pět malých planetek, které by, po důkladné údržbě a vuvedení do provozu několika generátorů, byly obyvatelné. O deset let později slavila NASA největší možný úspěch a začala s testováním. Pět výsadkových skupin mířilo na pět planetek, pojmenovaných: Orion, Betelgeuze, Rigel, Heka a Saiph. Vedlo se jim dokonale a zprvu tyto planety fungovaly jako atrakce. Zemi se povedlo vyvinout nové planety! Hlásaly titulky v novinách, ale nikdo se nezamýšlel nad hlubším důvodem. Nikdo si nepoložil otázky jako: Proč s tím NASA začala právě teď? Proč zrovna oni? Nikdo jim neoznámil, že už tehdy se vědělo o úniku několika nebezpečných látek na čtyřech různých místech na světě. Za dvacet let se jim nejen povedlo dovést už třicet let rozpracovaný program obyvatelnosti jiných planet do konce, ale také ho uvedli do praxe a poslali tam první testovací skupinu. V roce 2065, přesně padesát let po začátku výzkumu, se začali stěhovat lidi na novou planetu, Orion. Tato planeta dostala i svou vlastní vesmírnou loď s jednotkou trénovanou na letový dispečing, boj se zbraněmi i bez, ovládali právo a lidé z jednotky vlastnili veškeré schopnosti 'super vesmírného policajta'. Během let se učinily obyvatelnějšími i další čtyři planety. A i ostatní planety měly svou vlastní vesmírnou loď s jednotkou.
***
"Šéfe, máme problém! Země se nehlásí." Oznámil Thomas, když se konečně objevila i Kate. Už dávno si zvykla, že ji lidé oslovují mužskou formou, a že jí neříkají šéfko, jak by se správně mělo.
"Jak je to dlouho?" zeptala se téměř bez zájmu. Že občas ztratily kontakt se zemí, nebylo nic nezvyklého. Minimálně jednou do týdne vypadl na Zemi proud a tamní skupiny se tak nemohly spojit ani s jednou z Pěti lodí.
"Vypadá to, že výpadek proudu je na Zemi nepřetržitě už od včerejšího večera." Odpověděl Thomas.
"Dobře a oznámil si to i ostatním lodím?" zajímala se Kate. Takhle dlouho výpadek proudu nezažila.
"Ano, všichni se zkoušíme spojit se Zemí, ale neúspěšně." Oznámil jí dispečer z lodi Betelgeuze, který sledoval rozhovor mezi Kate a Thomasem přes obrazovku monitoru.
"Dobře, pokračujete a o jakékoliv změně mě informujte, já jdu na ředitelství." Prohlásila velícím hlasem a odkráčela pryč.
"Ta je teda dost ostrá," podotkl obdivně dispečer z Betelgeuzeu.
"No jo, ale dobrá a viděls to tělo?" Thomas byl výborný ve své práci (dispečing, zbraně, bojové umění…), ale občas se prostě projevoval jako chlap, což Kate nenáviděla, ale jako každé ženě, i jí to lichotilo. Dispečer z druhé lodi se zasmál a prozatím přerušil spojení. Chvilku byl na věži klid, dokud ale nepřišla Kate s děsivou zprávou.
***
"Takže lidi, svolala jsem vás, protože jsem od ředitelství dostala znepokojivou zprávu," ozval se hlučnou místností Katin silný a zvučný hlas. Všichni rázem přestali povídat a podívali se na ni. Kate přešla k projektoru a chystala se promítnout nějaké video. "Zhruba před dvěma týdny dostalo ředitelství tohle video," kývla hlavou ke zdi, kde se promítal obraz videa "je na něm asi patnáctiletá dívka, která ohlašuje… řekněme hodně zvláštní zprávy… ředitelství si myslelo, že se jedná o žert náctileté holky, ale fakt, že čím dál víc lokalizátorů lidí se ztrácelo a dnes jsme se nemohli spojit se Zemí… došlo jim, že to sranda nebyla."
"Počkat, chcete říct, že se vytrácely lokalizátory lidí na Zemi a oni nám nic neřekli?!" zeptal se překvapeně a naštvaně Thomas.
"Přesně tak. Mysleli si, že se jednalo o technickou závadu, jako vloni v létě. Tehdy tam vyslali záchrannou jednotku a zjistilo se, že lokalizační věž se porouchala a robotické jednotky by to brzy opravily. Ředitelství se domnívalo, že je to ta samá závada, ale to by v tomto momentě už měla tamní věž fungovat. Mám vám přehrát tohle," Kate kývla hlavou k projektoru a zmáčkla 'PLAY'. Na videu jim mladá holka oznamovala, že se tam děje něco podivného, že obyvatelé mizí, nastává panika, lidé se bojí a nevylézají z úkrytů, technika přestává fungovat, téměř nepřetržitě se tam drží tma… informace, které se lidé z Orionu dozvěděli z videa, byly děsivé.
"Určitě si to ta holka vymyslela!" ozvala se Morisettová, tamní slečinka, o které každý prohlašoval, že neví, jak se tam k nim dostala. Pro práci v jednotce byla naprosto nevhodná, přesto se tam úspěšně držela dál a Kate začínala věřit, že má Morisettová akorát dobré známé. "Kdyby technika přestávala fungovat, nemohla by nám přece poslat to video. Určitě je to jen frajeřina a kdo ví, třeba si nějak pohrála s věží…" Morisettová byla vždycky na zabití, ale v tu chvíli měla Megan chuť sáhnout po zbrani u opasku.
"Morisettová! Buď sklapnete, nebo poletíte střemhlav z lodi a rozrazíte si tu svoji nafoukanou kebuli o nejbližší planetu!" prohlásila naštvaným hlasem a nejenže Morisettová opravdu zavřela pusu, ale zbytek si Kate uznale prohlídl a děkoval jí, že tu slepici umlčela. "Dostala jsem příkazem dát dohromady výsadkovou jednotku, odlet dnes v noci. Objekt pozorování: zjistit, co se tam děje. Cíl: úspěšně se vrátit." Zavelela Kate a odešla do skladu zbraní zjistit, kolik techniky může tak narychlo dostat.
***
"Morisettová, Franklin, Winston, Coloumbie, Klarksonová. Vy pojedete společně se mnou a pětadvaceti desátníky na Zemi." Přečetla ze seznamu Kate a pak vzhlédla ke svým podřízeným.
"Ani náhodou! Nehodlám být v jednotce, která se takhle v noci vydá na Zemi jako stádo splašených koní, aby pak zjistila, že se jednalo o vtip. Klidně si buďte za blázny, ale já zůstanu tady!" Morisettová sebou demonstrativně flákla o gauč v rohu.
"Morisettová!!! Ředitelství se domnívá, že jste zatím nebyla jednotce vůbec prospěšná a proto mi vás dalo příkazem! Myslíte si, že jsem tak blbá, abych princeznu jako vás, brala s sebou na Zemi, když víme, co se tam děje?!" vyjela na ni vztekle Kate a jen stěží se držela, aby k ní nevyběhla a nezabila ji. "Vy tam jedete a dál se o tom nebudeme bavit! Nehledě na to, že jako voják máte povinnost brát jakoukoliv informaci vážně!" Kate se od ní otočila a došla k interaktivní tabuli, aby všem nakreslila plány a sdělila, kolik zbraní a jiné techniky mají povoleno vzít s sebou.
***
Přepravník, jak říkali vesmírné přepravní lodi, už byl na cestě k Zemi a Kate všem znovu opakovala plán a rozdávala rozkazy. Nastával pořádný zmatek, který nevyvolal nikdo jiný, než Morisettová se svými hloupými poznámkami.
"Morisettová, pokud to váš natvrdlý mozek ještě nepochopil, zřejmě to nepochopí nikdy, ale já vám to přesto zopakuji. Jestli nesklapnete a nebudete se držet mých příkazů, tak nejen, že se s prací v této jednotce můžete rozloučit, ale můžete se rozloučit i se svým životem, protože hrozí, že ty vaše kecy už dlouho nevydržím a zabiju vás!" Kate neskrývala svou zášť vůči téhle načerno přebarvené blondýně. Po další z mnoha výhružek si Kate vysloužila další uznalé pokývání hlavou od všech, kteří s jejím názorem na Morisettovou souhlasili. Morisettová si totiž vůbec neuvědomovala, že to ani zdaleka nemusí být omyl, jak se stalo minulý rok, a že pokud to opravdu je skutečné, může to být víc, než nebezpečné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ff-potterharry ff-potterharry | 4. dubna 2012 v 14:40 | Reagovat

Hmmm... je to zajímavé ;-) Ta Morisettová je fakt blbá, a stejně jsem si myslela, že jde o přebarvenou blondýnu, pche :-D Těším se na další dílek ;-)

2 Sola F. Sola F. | Web | 4. dubna 2012 v 15:50 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že totálně nesnáším Star Wars, mě tohle hezky potěšila. Umíš krásně podat příběh. Morisettová- není slov, prostě má blonďatej mozek, totální primadona, ale do toho příběhu se mi hodí. Kate má hezky velitelské sklony, a vypadá to, že si ji lidé váží, což je super. Těším se na další díl.

3 Surynka Surynka | Web | 4. dubna 2012 v 16:21 | Reagovat

[1]: Jo, Morisettová je natvrdlá, ale právě proto  ji chci mít vpříběhu :-)

[2]: Já Star Wars nikdy neviděla :D Oblíbila jsem si Star Trek Enterprise a Vetřelce :-D Jsem ráda, že sdílíš můh názor na přítomnost Morisettové v příběhu a Kate je prostě rozený generál :D :-D

4 Shannen Shannen | 6. dubna 2012 v 14:55 | Reagovat

nádhera! sci-fíčka mám ráda a tohle vyúadá fakt úžasně jdu si přečíst první kapču :D

5 Surynka Surynka | Web | 6. dubna 2012 v 15:05 | Reagovat

[4]:Tak jsem ráda, že se ti Ničitel líbí :-) Já jsem s ním taky vcelku spokojená, když uvážím, že je to první povídka svého druhu :D Ale neplánuju ji mít tak dlouhou, jako Pravou identitu :-D

6 Mai Mai | Web | 11. dubna 2012 v 19:00 | Reagovat

[2]: blonďatej mozek? tak to pěkně děkuju! protože jestli jou blondýkny pitomý, tak to budeš muset tvrdit i o mě, páč tohle píše neobarvená blondýna (a ne že bych byla z barvy svých vlasů nějak dvakrát nadšená)

tohle vypadá na opravdu povedený a originální příběh, jsem zvědavá, jak to bude dál. Morisettová je příjemně komický prvek příběhu :D

jen tak mimochodem, máš tam, že Megan měla chuť sáhnout po zbrani - nepatří tam spíš Kate?

7 Surynka Surynka | Web | 11. dubna 2012 v 19:23 | Reagovat

[6]: Jednak se chci omluvit, kdyby tě nějaká poznámka o Morisettové v textu urazila, to o té přebarvené  blondýnce, jak tam někde zmiňuju, je myšleno s určitou nadsázkou :-)

A ano, má tam být Kate, ona se totiž Kate původně jmenovala Megan, ale pak mi došlo, že můžu udělat Meganin příběh a že by v tom byl dost velký maglajz... jdu to opravit ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama