Červen 2012

12. Útok na Bradavice

28. června 2012 v 6:50 | Surynka
Tak a je tu další kapitolka. Datum dopsání: 13.6. Baví mě to, alenevím, jestli to baví i vás... Zapojuju do toho další prvky a doufám, že vás v některých místech aspoň trochu překvapím.

Věnováno všem SB, hlavně Moni a Sole, které mi to komentují :)


Černý déšť

27. června 2012 v 14:34 | Surynka
POZNÁMKA: Pod jménem Natalie P. zvěřejňuji tohle povídání o knize i ve čtenářském deníku. Třída A1C.Černý déšť je prvotina Grahama Browna. Je to kniha plná akce, napínavosti a exotiky.


11. Zatčení

25. června 2012 v 6:59 | Surynka
Tak je tu další kapitola a musím přiznat, že moc nevím, co s tím. Dřív jsem si myslela, že je jednodušší, když píšete povídku z dob dětí Harry Pottera, protože se nemusíte držet žádných faktů z knihy, ale momentálně je to to, co bych uvítala. Když jsem psala Pravou identitu, mělajsem čeho se chytit, stačilo si něco z knihy přečíst a už jsem věděla, jak bude P.I. pokračovat, ale tady? Čeho se mám chytit tady? Hodně tápu a budu ráda, když mi tu něco poradíte. Třeba nějaké plány do budoucna ohledněp ovídky, nebo nějaký menší děj, který by povídku oživil, nebo něco, co byste v povídce uvítali... dávám vám možnost trochu zasáhnout do děje, když se mi váš nápad zalíbí, použiju ho, ale nebojte, neochudím vás o zásluhy :-) takže !dovymýšlení" děje (který nemusí nutně navazovat na tuhle kapitolu, je to prostě něco, co se může objevit během celé povídky) startuje po přečtení téhle kapitoly.

Moc děkuju, věnuju svým SB a hezké počtení :)


Jezdci časem - Predátoři

22. června 2012 v 15:26 | Surynka
POZNÁMKA: Pod jménem Natalie P. zvěřejňuji tohle povídání o knize i ve čtenářském deníku. Třída A1C.A druhá kniha o jezdcích časem od Alexe Scarrowa… Tentokrát už se jezdci musí obejít bez Fostera, který je na konci předešlé knihy opustil a rozhodl se užít si zbytku života mimo časovou bublinu, což jim tvoří stále problémy, protože pořád čekají, že se odněkud objeví a se vším jim poradí. V téhle knize se dopodrobna odhaluje spousta otázek a opět je to nabyté napínavým příběhem.


10. Nějaký plán?

22. června 2012 v 7:17 | Surynka
Tak a je to tu zase! Ano, další kapitola. Datum začátku psaní: 7.6. a datum dopsání: 8.6. 0:58. Tahle kapitola je neskutečně krátká, ale po celou dobu jsem se u ní musela culit, až to bylo vážně "na palici". Někdo už možná uhádne, ale stejně bych byla ráda, kdybyste si to přečetli a okomentovali. Věřte mi, na komentářích závisí moje nálada ve psaní a tudíž i kvalita povídky :D Nezklamte mě, moc prosím :D (No teda, já jsem neuvěřitelně trapná, když takhle škermám... měla bych se nad sebou zamyslet, tohle normálně nemám v povaze :D)

NO nic, věnuju svým SB, hezké počteníčko ;)


9. Návrat domů

19. června 2012 v 7:07 | Surynka
A jejda, mám tu pro vás další kapitolu, jejíž datum dopsání zní: 7.6.2012
Vypadá to, že tenhle týden píšu docela rychle, to bdue tím, že mám hromadu času, téměř všichni známí jsou ze školy a jsou tudíž na zájezdu ve Francii, kam já, uznejte, zrovna dvakrát nemusím, dkyž se tam za prá týdnů objevím za babičkou... no prostě píšu a píšu a vkládám další kapitolu, i když se pomalu děsím, co to vlastně je :D Za tuhle kapitolu se omlouvám, zdá se mi nějaká divná, ale třeba je to jen můj pocit.
No nic, věnuju svým SB, hezké počtení

Jezdci časem (1)

17. června 2012 v 17:00 | Surynka
POZNÁMKA: Pod jménem Natalie P. zvěřejňuji tohle povídání o knize i ve čtenářském deníku. Třída A1C.


Možná by se hodilo upozornit, že článek o téhle knížce napsala už Pouli, ale vytvořila jej ohledně "projektu" (jak to mám jinak nazvat, když o tom skoro nic nevím a jsem líná to zjišťovat?) Knihy v mých myšlenkách. Ale protože já se do tohoto "projektu" nezapojuju, pokusím se to celé sepsat úplně jinak, než jak to napsala Pouli v tomto článku. Ale teď už konec s tímhle zbytečným povídáním a jdu sem tedy sepsat děj knihy a mé pocity a dojmy z ní.


8. Zjištění smrti

16. června 2012 v 6:54 | Surynka
Ahoj, přináším další kapitolu. Vysvětlíte mi, proč mám takový pocit, že tahle povídka je psaná hůř, než Pravá Identita? A já myslela, že ve psaní by měla platit přímá úměra. Čímv víc píšu,tím líp... a ono nic. Je to jen můj pocit, nebo to vidíte/cítíte i vy? Můžete se k tomu nějak vyjádřit, prosím? Jde mi jen o váš názor, děkuju :)


Po smrti

15. června 2012 v 19:01 | Surynka
Tak jsem ve škole neměla co dělat, jak už to v tomto období bývá a něco jsem si sepsala na papír. Samozřejmě jsem to v počítači upravidla a dopsala, ale je to pořád to, co jsem začala tvořit ve škole. Zrovna jsem ten den měla s sebou knihu od Terryho Pratchetta Zeměplocha díl Soudné sestry a byla tam scéna se Smrtěm a od toho se odvíjel můj nápad. Je to jedna z mých všemozných verzí posmrtvného života a "života" duchů :D Prostě fikce nad fikcemi, ale dám to sem :D


Mozartovské spiknutí

13. června 2012 v 15:23 | Surynka

POZNÁMKA: Pod jménem Natalie P. zvěřejňuji tohle povídání o knize i ve čtenářském deníku. Třída A1C.


Další kniha, kterou jsem s jejími čtyřmi sty stránkami přečetla ani ne za dva dny, je od spisovatele Scotta Marianiho. Jedná se o sérii knížek (v současnosti vychází v anglicky mluvících zemích šestý díl), jejichž hlavní hrdina je bývalý voják SAS Ben Hope. Kdo četl Da Vinciho kód (nebo alespoň moje povídání na tuto knihu) tak asi pochopí mé přirovnání, kdy řeknu: Že se jedná o pokus, nacpat Langdona steroidy a dát mu do ruky neustále odjištěnou zbraň.