Červenec 2012

17. Balfourovo "doupě"

29. července 2012 v 7:00 | Surynka
Tak a opět je tu další přednastavená kapitola. Datum začátku psaní: 11.7. a datum dokončení: 24. 7. 0:48 (Vrátila jsem se z tábora a konečně se dostala k PC a k dokončení kapitoly)
Můžu vám říct, že jsem se do postavy Roberta Vargy úplně zamilovala. Nevím proč, ale vytvořila jsem mu tak zajímavý a tajemný charakter (podle svého posuzování), že jsem zamilovaná :D Myslím, že by si zasloužil vlastní příběh… A do háje! Ještě jsem nedopsala Megan a už se hrnu do dalšího projektu? Navíc jsme ještě neuskutečnila svůj plánovaný projekt Trochu jiné historie, který rozvíjí myšlenku zmíněnou v mé jednorázovce Minulost nezměníš. Na rozdíl od té jednorázovky, v Trochu jiné historii ta minulost změněná bude, ale… jsem vážně hrozná. Zápletka kolem Balfoura mě místy přestává bavit a uznejte, že když je to momentálně hlavní zápletka v Megan, tak je to 'trochu' na škodu, protože tím pádem mě v tuto chvíli ani nebaví Megan, což mě celkem mrzí. No nic nebudu tu vyprávět o hloupostech, nehledě na to, že Varga není nijak zajímavý člověk, to jsou jen mé osobní sympatie způsobené nejspíš tím, že jsem Vargův 'stvořitel' :D Jinak bych se chtěla pochlubit, že před zhruba dvěma týdny jsem napsala desetistránkovou 'hororovou povídku', která se mé rodině zalíbila natolik, že babička s dědou (neskutečně moderní jedinci, kterých v roli 'prarodičů' není mnoho) tu povídku zřejmě dostanou v podomácku vyrobené vazbě k narozeninám koncem srpna. Taky jsem ji dala přečíst i jiným -nezávislým- lidem a dozvěděla jsem se, že kdyby podobných povídek bylo víc, stálo by z toho udělat sbírku 'hororových' povídek na vydání. Ale koukám, že perex je už neskutečně dlouhý a já vás tu s tím vážně nechci unavovat, takže si povídku užijte a věnuju svým SB a všem, kteří to kdy přečtou ;)


Strach

26. července 2012 v 14:02 | Surynka |  Kresby
No a vkládám sem další obrázek. Tenhle posloužil hlavně jako obrázek na obálku Nočního přízraku (povídky, která má posloužit jako dárek dvěma lidem a později se mi snad ji i povede vytvořit v nějaké sbírce, kterou bych snad vydala... jsem já to ale optimista, co?). Samozřejmě word má spoustu vychytávek a tak jsem z toho na té obálce udělala přenádherný grafický počin. Temný, děsivý, tmavý...


16. Zmizení

22. července 2012 v 7:20 | Surynka

Začátek psaní kapitoly: 3.7.2012 a dopsání: 10.7.

No jo, tohle je v mé historii blogového povídkaření nejdéle psaná kapitola, když já jsem na té chatě opravdu nenašla moc času, no :)

Já vlastně málokdy vkládám články bez přednastavení a jinak tomu není ani tady. Takže zatímco se tu ten článek ukázal, já jsem ještě na táboře mezi koňmi a buď ještě spím nebo snídám a nebo balím. V týdnu, kdy jsem tenhle článek psala, jsem byla na chatě a zažila hromadu bouřek, které jsme si patřičně užívala. Z noci 2.7. na ráno 3.7. byla asi největší. Samozřejmě, že následující večer odvysílala TV NOVA v televizních novinách reportáž o katastrofálním dopadu bouře na naši republiku, hlavně na Příbramsko. No u nás v horách to sice bylo klidnější, ale když mi to nakoplo televizi, upustila jsem od sledování Dextera, kterého dávali v nevím kolik hodin a když nám to nakoplo dům podruhé a na chvilku nám to 'probliklo' elektřinu, šli jsme raději všichni chystat svíčky, nehledě na upevňování zahradního nábytku a hromady dalších věcí :D Prostě jsem si bouřku užila a těch blesků, kdy to v tu chvíli vypadalo, jako by byl den… super :D

No konec povídání, tady máte další kapitolu, doufám, že se vám bude líbit a opět věnuju svým SB a všem, kteří tohle kdy přečtou ;)15. Voldemort naopak

15. července 2012 v 7:18 | Surynka
Tak a je tu další kapitola, jejíž datum dopsání je 2.7. Vím, je tu o dva týdny později (než je datum dopsání), ale já si během prázdnin nemůžu dovolit "běžnou" vkládací dobu, protože jednak bych to nestíhala psát a jednak vy byste to nestíhali číst. Dneska odpoledne odjíždím na týden do Písku na ranč Ixion. Dětský jezdecký tábor, kde se každý rok sejde prima parta a ani nemáte pocit, že jste na táboře, protože jste v podstatě členy rodiny, které ranč patří. No nebojte se, pokoušela jsem se psát kapitoly dopředu, aby tu další byla i příští neděli ráno, kdy ještě budu na táboře. Každopádně jsem tuhle kapitolu psala na chatě, kde jsem byla první týden v červenci. Předtím jsem samozřejmě prošla ukončením studia na základní škole, měla jsem rozlučku, ze které jsem se musela vrátit střízlivá, protože za necelou hodinu přišla kamarádka, se kterou jsme si udělaly filmovou noc. Na programu byly všechny super filmy, jejichž hvězdy se pak setkaly všechny najednou v Avengers, ale nakonec jsme jen stihly Iron Man 1, Iron Man 2 a Captain America. I když všichni superhrdinové jsou fajn, Tony Stark (Iron Man) je prostě nejlepší. A Robert Downey jr. ho hraje dobře. Ale nebudu tu unavovat s tímhle dějem a račte se podívat na další kapitolu, mírně nasládlou, ale doufám, přece jen trochu bojově naladěnou. Možná víc, než jen "trochu"... Jestli nerozumíte, je nejvyšší čas si patnáctou kapitolu přečíst ;)

Věnuji svým SB a naprosto každému, kdo si to kdy přečte.


Dracula

9. července 2012 v 19:14 | Surynka
POZNÁMKA: Pod jménem Natalie P. zvěřejňuji tohle povídání o knize i ve čtenářském deníku. Třída A1C.


Další zajímavá knížka od Abrahama "Brama" Stokera. První románové zpracování upírské legendy. Vkus, ohled na legendy a znalosti vampyrismu! Kniha, která nepřetváří upíry k obrazu svému, ale ponechává jim přesně ty charaktery, které jsou dané legendami!


14. A vše začíná

8. července 2012 v 7:23 | Surynka
A je to tu, vkládám další kapitolu a vypadá to, že se to už rozjíždí :D Posuďte sami ;)13. Ústav pro choromyslné Svatá Magdalena

1. července 2012 v 6:49 | Surynka
Tak a je tu další kapitola... dělám z toho pěknou míchaninu detektivky a magie :D Nemám vám co sdělit, jen že s Životem to zatím není moc slavné, nemám předepsaných tolik kapitol, co jsem kdy dokázala předepsat k Megan, ale to sem nepatří, takže račte číst a pak, prosím, zanechat komentář.

Ps- Věnuju těm, kteří to čtou :)

INFO: Přecházíme na "prázdninový systém" :D Odteď kapitoly KAŽDOU NEDĚLI :)