Srpen 2012

Zkouška lidských rysů

28. srpna 2012 v 1:01 | Surynka |  Kresby

No a tohle je obrázek, který jsem kreslila v červenci a šlo o zkoušku lidských rysů - jestli jsem schopná to nakreslit pořádně.


Marocká kočka

27. srpna 2012 v 23:42 | Surynka |  Fotky
Tak první z mého pohledu na život. První příspěvek do rubriky Fotky a jsem zvědavá, co mi k tomu řeknete. (Pokud vůbec něco, že?)

Proč ten název? Plyne to z toho, že mí rodiče rádi cestují a byli jsme spolu v Maroku. Moc se mi tam nelíbilo (úplně jiná kultura a já byla tehdy malá), ale mamce se to zalíbilo natolik, že jsme si odtamtud přinesli set na marocký čaj (tácek, konvice, cukřenka, 4 skleničky - věděli jste, že tak, jako je u nás většinou v nějakém čajovéms setu šest hrníčků apod., tak v Maroku párují po čtyřech?) a tím to rozhodně neskočnilo. Časem přibyla dvě křesla (která sice z Maroka nepocházejí, ale těmi svými cancourky a bambulkami alespoň budí 'orientální' dojem), marocký stolek, marocká lampa a další orientální dekorace.

Stejně tak, jako mamka kdysi nesnášela kočky na život a na smrt, si je od roku 2010 zamilovala (máme doma dvě, které jsme si vzali z útulku jako koťata) a sbírá jejich sošky. Ty povětšinou sháníme ve Francii v orientálním obchodě s marockým nábytkem s názvem ->Nuit d'Orient


Fotky

27. srpna 2012 v 23:06 | Surynka |  Fotky
Ano, rozhodla jsem se i pro rubriku, kam bych vkládala fotografie. Nečekejte nic umělecky úžasného, jako např. u Alithey (jistě je vás víc, ale momentálně si na vás nevzpomínám, je mi líto), bude se jednat prostě o fotky ze života. Můj pohled na svět, některé fotky v sobě budou mít třeba i zamyšlení (nevím, teď střílím naslepo), takže si nemyslím, že byste v tom našli něco, co byste si s chutí dali na plochu PC (jako u Alithey, kde bych si vybrala), i když... kdo ví, co je tu za blázny, co? Ne, legrace! jediný blázen jsem tu já, že se zesměšňuju a ukazuju, že jsem po otci talent na focení nepodědila. No to je už jedno, jednou jsem se rozhodla, tak to tu i tak bude.

21. Evakuace

26. srpna 2012 v 7:35 | Surynka

Tak už se pomalu blížíme ke konci. Jestli je to konec případu Balfour, nebo konec celého Meganina příběhu to ještě nevím, ale ono vlastně jedno souvisí s druhým ne? Skončí případ a pak nějak pozvolna ukončím i celou tuhle povídku. Ale nebojte, v hlavě mám další. Jak to zatím vypadá s Životem, to nevím… 'nadrobila' jsem si toho hodně, moc nezvládám zjišťování informací a plácnout něco neověřeného? To není můj styl. Každopádně tu jsou Zlodějíčci a taky se mi v hlavě rodí nová povídka, tentokrát originální a myslím, že by se vám mohla líbit. Nebude tak futuristická jako Ničitel, ale rozhodně to nebude nějaké to reálné životní něco. Prostě do toho zapojím trochu fantasy a trochu sci-fi - jak už to u mě bývá zvykem. 1.8. jsem si opět pustila Thora a musím se tomu smát. Jak řekla moje kamarádka, se kterou jsem to viděla poprvé, Thor je strašně kytičkový! Ne, že by na sobě měl nějaké vzorky květin, to ne! Ale "kytičkový" je takový náš výraz pro něco, co je (nejen historicky, ale i jinak) nekorektní. A je to pravda! Duhový most, který vypadá jako taneční deska, brána do světa, která připomíná buď centrifugu, nebo zmrzlinu v kornoutu rozplácnutou na chodníku, Ledoví obři, co jsou akorát modří, oškliví a vůbec nejsou obři, neskutečně natvrdlý Thor, Jane, která je sice inteligentní, ale blbá proto, že se do Thora zamilovala (do super-filmů bych tu romantiku zas tak moc nepletla) a já nevím, co ještě… Každopádně mě ten film některými svými scénami inspiroval k vzniku nové povídky, ale nebojte se, žádný druhý Thor vás nečeká. Teda… na podzim roku 2013 má být premiéra Thora 2, ale to se povídek netýká :D

No nic, zase jsem se strašně rozepsala!Kousek zahrádky

21. srpna 2012 v 1:53 | Surynka |  Kresby
No a další z kreseb, které jsem kreslila na chatě.


20. Nová funkce

19. srpna 2012 v 7:06 | Surynka

No a další kapitola, kterou jsem začala psát 29.7. a dopsala 31.7. 0:08. Doufám, že jsem vás koncem minulé kapitoly neodradila od dalšího čtení, ale uznejte, těm dvěma by to prostě neklapalo! Ale dost už s tím. Minulá kapitola se vůbec nevěnovala Balfourovi a to bych chtěla v téhle změnit, tak se budu snažit. Ale bacha! Tahle kapitola není jen o dalších postupech v případě 'Balfour'! Tak si to užijte ;)

Kapitolu věnuji Filliame, protože byla tak hodná, komentovala to a byla z posledních kapitol nadšená :D
Květiny ve váze

16. srpna 2012 v 14:35 | Surynka |  Kresby
Tak jsem si opět kreslila. Byla jsem na chatě a v době 'poledního volna' nebylo moc co na práci, jen to kreslení do sešitu čistých A4, který jsem si založila speciálně na kresby :) Babička měla narozeniny a dostala zajímavou kytici. Ta byla položená ve váze na stole a mně nenapadlo nic jiného, než tu kytici nakreslit. Celkem jsem se i snažila a myslím si, že se mi to celkem i povedlo :) No pousďte sami, jestli v tom vidíte kytici :DNatáčení

14. srpna 2012 v 16:45 | Surynka |  Pohled na svět
Už je to celkem dávno, co jsem tu dala anketu s otázkou: Chcete ode mě nějaké čtivo na téma: natáčení? Byla to jednorázová anketa, kterou jsem ukončila skoro hned po jejím zahájení. Čtyřikrát bylo hlasováno pro 'Ano', dvakrát pro 'Klidně... je mi to jedno' a nulakrát pro 'Ne'. A já jsem se rozhodla vám tu ten článek teda udělat :)


19. Rozhodnutí

12. srpna 2012 v 7:05 | Surynka
No a další kapitola. Psaná 28.7. Píšu ji na chatě během velké bouřky, takže mám celkem i dobrou náladu. Od téhle kapitoly nečekejte žádný detektivní případ, půjde jen o různá povídání (myslím tím dialogy) a vlastně ani nevím, co touhle kapitolou zamýšlím, i když… na konci je něco, co by se přece jen dalo považovat za "DŮLEŽITÉ". Doufám, že mě neukamenujete a věřte mi, že tenhle konec (myslím konec kapitoly) jsem zamýšlela, jen jsem nevěděla, která kapitola bude končit takhle. No rozhodně to ještě není konec povídky, to ani zdaleka! :D Ještě se musí dořešit případ 'Balfour' a trochu se budeme věnovat i Megan, vždyť je to její příběh :D NO ale konec povídání, tady je ta další kapitola.
Věnuju ji všem, kteří ji čtou (ať už je to těsně po vydání, nebo čtení někdy později).