19. Rozhodnutí

12. srpna 2012 v 7:05 | Surynka
No a další kapitola. Psaná 28.7. Píšu ji na chatě během velké bouřky, takže mám celkem i dobrou náladu. Od téhle kapitoly nečekejte žádný detektivní případ, půjde jen o různá povídání (myslím tím dialogy) a vlastně ani nevím, co touhle kapitolou zamýšlím, i když… na konci je něco, co by se přece jen dalo považovat za "DŮLEŽITÉ". Doufám, že mě neukamenujete a věřte mi, že tenhle konec (myslím konec kapitoly) jsem zamýšlela, jen jsem nevěděla, která kapitola bude končit takhle. No rozhodně to ještě není konec povídky, to ani zdaleka! :D Ještě se musí dořešit případ 'Balfour' a trochu se budeme věnovat i Megan, vždyť je to její příběh :D NO ale konec povídání, tady je ta další kapitola.
Věnuju ji všem, kteří ji čtou (ať už je to těsně po vydání, nebo čtení někdy později).


Když se Megan přenesla do Děravého kotle, nestihla žasnout nad tou spoustou lidí. Všechny stoly byly obsazené, u baru už se taky nedalo sedět a hostinský přičarovával další židle. Venku byla neskutečná bouřka a do Děravého kotle co chvíli vcházeli noví lidé, promočení od hlavy až po paty. Zakouřený vzduch, občas přerušený závanem čerstvého větru při otvírání dveří, byl nepříjemný nejen na dýchání, ale i pro oči.

Megan se rozhlížela po celém hostinci a pak se vydala do nejvzdálenějšího rohu, kde seděl Varga. Byl sice otočený zády, ale jeho kabát poznala hned a navíc to byl jediný člověk, který seděl u stolu sám, přestože tam byly dvě volné židle.

"Ty jsi byl vždycky samotář, co?" Řekla Megan posměšně, když se posadila vedle něj. Poručila si ohnivou whisky a pak se chystala něco říct, ale Varga ji přerušil.
"Byl tvůj otec vždycky takový pako?"
"Není to můj otec…"
"… Tak nevlastní otec. Znám ho jen pět let a prý byl jiný, když Susan žila a choval se ještě líp, když byli čerstvě manželé a ještě na něj měla tvoje matka velký vliv." Přemýšlel nahlas Varga.
"Býval příjemnější, ale jen v určitém kruhu svých přátel, jinak to byl stále ten protivný, egoistický namyšlený Malfoy," odpověděla Megan a napila se ze sklenky.

"Co na něm Susan viděla?" Varga dopil svou whisky a poručil rovnou dvě, protože si všiml, že Megan už taky vyprazdňuje svou sklenku.
"Těžko říct."
"Že se ptám, co? Ty ho taky nemáš moc ráda."
"To je pravda… dřív jsem ho bez problémů oslovovala 'tati', ale před pár roky jsem zjistila, jaký má doopravdy charakter a od té doby mu říkám jménem a snažím se od něj držet dál…" Megan přerušilo Vargovo vyprsknutí smíchy. "Co se děje?"

"Nic, jen… vzpomínám si, co to bylo za povyk, když Susan… zemřela. Jak jsi Malfoye přímo nenáviděla," řekl Varga.
"Jo… vinila jsem ho ze smrti, kterou nikdo nemohl ovlivnit… normálně ta kletba zabíjí hned, ale kvůli matčině silné magické podstatě žila ještě chvíli potom… štve mě, že musela trpět." Megan se snažila o smrti Susan mluvit bez emocí, ale nebylo to tak dávno a byla to je její matka! Trochu se jí zatřásl hlas, ale snažil se to zakryt za odkašlání. Varga si toho všiml, ale až na nepovšimnutý úšklebek nijak nereagoval.

"To je jedno… Malfoy je debil a nechápu, jak s ním někdo mohl vydržet a nechápu, že jsi ho ještě nezabila." Zapřemýšlel Varga a uchechtl se.
"Tak podle papírů je to můj otec…a otcovražda se trestá, i když… co by to bylo oproti tomu povyku, když jsem zabila toho Smrtijeda?" Megan narážela na dříve chystané jednání u Starostolce ohledně zabití Smrtijeda, který zabil Susan.
"To jo, ale pak jsi křikla na ministra a ono se to smetlo ze stolu. Proč asi?" Varga narážel na Meganino příjmení, protože, i když už nebyli tak vznešení jako kdysi, stále měli Malfoyové nějakou moc.
"Pro mý krásný oči?" Navrhla Megan přidrzle a vypila třetí sklenku whisky.


"Nejsi moc mladá na pití?" Divil se Varga, když viděl, jak Megan vesele pije a ani se nezadrhne.
"Ani ne a snáším to líp, než kdokoliv jiný," řekla Megan.
"To jako kvůli tvý silný magický podstatě? Sakra, ženský z rodu Woodů jsou fakt hodně drsný." Varga vyvalil oči, když Megan dopila asi šestou sklenku whisky.
"To si piš." Megan se usmála a upila ze sedmé sklenky. "Ale kvůli tomu tady nejsem. Potřebuju vědět, že s námi budeš i dál spolupracovat."
"A vídat se s tím magorem víc, než by bylo nutný?! To ani náhodou!"
"Vargo, potřebujeme tvou pomoc." Megan se ho snažila přesvědčit, ale nevypadalo to, že by se jí to dařilo.

"A já nepotřebuju poslouchat Malfoyovy kecy!" Varga vzteky uhodil pěstí do stolu.
"Já s ním promluvím. Už ti nic neřekne, ale potřebujeme tě… Komu máme asi tak svěřit velení čtvrté skupiny? Dracovi? To by to dopadlo… 'smrti vstříc!'… To ani náhodou!" Megan si neuměla představit, že by Draco vedl nějakou skupinu, vždyť by je 'vedl do záhuby'.
"A co ten tvůj Lupin?" Zeptal se Varga, se snahou odstoupení své osoby od případu.
"Ten pracuje se mnou!" Odpověděl Megan.
"A ten tvůj bejvalej? Thomas?" Varga se nemohl ubránit úšklebku při pomyšlení na to, kolik lidi, kteří měli s Megan nějaký vztah, pracuje na případu.
"Ten má jinou funkci a nesnaž se z toho vyvléct! Ty se teď zvedneš a se mnou se přeneseš zpátky na Hrádek!" Megan se zvedla a zapnula si sponu na svém plášti kolem ramen. Rukou chytla Vargu za rukáv košile a vytahovala ho na nohy. "Že byste mi nějak pomohl a zvednul se na nohy sám?!" Megan vztekle trhla za kabát pověšený na opěrátku Vargovy židle, přehodila si jej přes ruku a chystala se přenést.

"Kam si myslíš, že jdeš? … S mým kabátem?" Varga se naštvaně postavil a chytil Megan za ruku. "Do háje!" Ulevil si, když zjistil, že Meganin nápad fungoval a on se nejen postavil, ale rovnou se jí i chytil a ona se tak mohla přenést i s ním. Hned její paži pustil. "Sakra Woodová, ty máš ale blbý nápady!"

"Naopak," ušklíbla se Megan, "mám ty nejchytřejší nápady." Zvolala, chytila ho za paži a přenesla je na Hrádek. Objevili se ve staré pracovně. Tady měla Susan původně svoji pracovnu, ale pak ji zřídila v místnosti v přízemí, aby to neměli její kolegové při jednání daleko od jídelny, kde je občas hostila.

"Woodová, já tě zabiju! To nemyslíš vážně?! Kde mám hůlku?! A kdo bude platit útratu?! Nechali jsme tam pořádnou sekyru!" Varga byl vytočený na nejvyšší míru.
"Oni vědí, že když odcházím, tak že mi to mají zapsat a já to pak později zaplatím," řekla Megan bezstarostně. Varga už se pomalu uklidňoval, když do místnosti vtrhl překvapený Draco.
"Myslel jse si, že tu slyším hlasy," řekl posměšně. "Tak ses mi opět nacpal do baráku, co?"
"Dostal jsem se sem omylem! A klidně zase můžu odejít!" Varga se natahoval po kabátu, ve kterém měl hůlku a který stále držela Megan.

"Ne!" Křikla Megan. "Ty tady zůstaneš a ty, Draco, se okamžitě přestaneš chovat jak malej fracek! Tohle je spíš můj dům, než tvůj… jako bychom o tom nemluvili dost často… a já budu rozhodovat, kdo tu může být a kdo ne. Vargu potřebujeme, a jestli ti tak vadí, tak ho jednoduše ignoruj!" Dracovi v tu chvíli Megan připomněla Susan, jak ho vždycky přemlouvala, aby ignoroval mudly, když byli na nádraží King's cross, nebo jak ho žádala, aby se snažil s jejími přáteli komunikovat, i když je nenáviděl. Jestli tehdy poslechl Susan, musel teď poslechnout i Megan. Do háje, vždyť je to i můj dům a toho magora tu vážně nechci!

"Vážně bych byl radši, kdyby tu nebyl."
"A já bych zase byla radši, kdybys krotil ten svůj nesnesitelný charakter!" Odsekla naštvaně Megan.
"Cos to říkala? Ignorovat ho?" Draco předstíral, že se snaží rozpomenout na Meganina slova, pronesená před pár vteřinami. "Fajn!" Pak se otočil a odešel.
"Máš ho dobře vycvičenýho." Varga se jen stěží bránil výbuchu smíchu.
"Sklapni! Nebýt tvý urážlivosti, vůbec by se tohle nestalo!" Megan se vydala směrem ke dveřím, aby mohla napodobit Draca a odejít někam jinam.
¨
"Víš, proč jsem se naštval?!" Zeptal se vztekle Varga, kterého Meganino rozkazování překvapilo. Neuměl si představit, že by byla takový velitel i mimo akce.
"Vím a taky vím, že Draco se choval hnusně, ale v práci bychom se neměli nechat vykolejit poznámkami ostatních," řekla Megan ve dveřích a pak už se vydala do svého pokoje. Varga zůstal ochromeně stát v bývalé pracovně, a přestože měl v sobě možná deset skleniček whisky, snažil se přemýšlet nad tím, co mu Megan řekla.

Ted ležel v Meganině posteli a zíral do stropu. Přemýšlel nad tím, co si řekli předtím, než je Varga vyrušil se svým nápadem ohledně Balfoura. Měl Megan rád, miloval ji, ale… vyrůstali spolu a měli se k sobě skoro jako sourozenci, mohli by na tom postavit vztah? Dobře, kdyby byli přátelé, byl by to možná i dobrý vztah, ale vždyť oni si jsou sobě jako bratr a sestra! To by přece nešlo! Nevěděl, co dělat. Na jednu stranu ji miloval a na druhou by možná byl radši, kdyby zůstali jen přátelé a 'sourozenci'.

"Ahoj." Megan vešla do pokoje, hodila plášť na křeslo u krbu a unaveně sebou hodila na postel vedle Teda.
"Nazdárek, tak co? Uspěla jsi?" Zeptal se a podepřel se na loktech, aby jí líp viděl do tváře.
"Když jsem odcházela z bývalé pracovny, té ve druhém patře, byl tam. Jestli náhodou 'nezdebilněl' a neodešel, tak by teď měl být v pokoji pro hosty." Megan mu sdělila svůj úspěch v přemluvení Vargy k opětné spolupráci. "Nezlob se, ale vůbec nemám náladu na hovory o práci."
"No, já bych téma měl, ale přemýšlím, jestli to nemám nechat až na ráno," zapřemýšlel Ted.
"Spusť, jen když se to nebude týkat práce," pobídla ho Megan.
"Chtěl jsem mluvit o nás…"

"… Jo ten náš vztah." Megan se usmála tím úsměvem, kdy předstírá, že si matně vzpomíná. Ted pochopil, že je nejlepší chvíle na toto téma, protože Megan byla v dobrém rozpoložení.
"Vím, že jsem tě uháněl a chtěl, ale… nezlob se na mě, pořád se cítím nesvůj a mám pocit, že si jsme…"

"… spíš jako sourozenci a kamarádi, než jako partneři?" Přerušila ho Megan, vytáhla se do sedu a opřela o polštáře a čelo postele.
"Přesně." Ted se úlevně usmál. "Co navrhuješ?"
"Mám dva nápady," řekla opatrně Megan. "Buď to vydržíme a budeme doufat, že se to časem zlepší, nebo se rozejdeme, zůstaneme přáteli a budeme doufat, že nám to dopadne s někým jiným. Já osobně jsem realista a řekla bych, že reálnější je druhá možnost, ale rozhodnutí je na tobě."
"Ty seš výborná!" Rozkřikl se Ted. "Tak ty necháváš rozhodnutí na mně!"
"Nenechávám! Řekla jsem ti, pro jakou možnost jsem já a ty mi jen řekni, jakou možnost bys volil, a podle toho se zařídíme. Když budeš taky pro rozchod, tak se shodneme a ukončíme to, a když budeš chtít pokračovat, tak si o tom ještě promluvíme a uvidíme."
"Máš pravdu, promiň. Já jen… Zlobila by ses moc, kdybych byl pro ten rozchod…to zní hrozně!" Ted si přitiskl ruce k obličeji a snažil se nějak zamyslet.
"Nezní to hrozně a já nevidím důvod, proč to neudělat. Když zjistíme, že nám to tak vyhovuje, tak fajn a najdeme si nové partnery a když zjistíme, že bychom přeci jen raději zůstali spolu, tak proč ne?" Usmála se Megan.

"To je geniální!" Zvolal Ted a objal ji, Po chvíli se omluvil a v rámci jejich 'rozchodu' se odebral do svého pokoje. Megan se jen usmála a otočila na posteli. Takhle to bylo dobře. Ještě chvíli přemýšlela nad případem 'Balfour' a pak už usnula.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Emmi Emmi | Web | 31. srpna 2012 v 16:18 | Reagovat

Zdá se, že je i dobrá vyjednavačka, ačkoli při tom ráda využije své schopnosti houknout na ostatní tak, že ju radšej poslechnou...
ačkoli teď už mi nepřipadá Draco tak typicky jako dřív...

a hlavně mě mrzí, jak to dopadlo mezi Meg a Tedem. ale jsem optimistka a doufám, že se zase urovnají...

2 Surynka Surynka | Web | 31. srpna 2012 v 17:36 | Reagovat

[1]: Ano, Megan je holt "horká hlava" :-D Ale zatím jí to funguje.
A co se ti na Dracovi nelíbí? Já jsem spíš měla pocit, že teď bude víc Malfoy, než předtím...

No vyrůstali spolu jako sourozenci :-)

3 Filliame Filliame | Web | 31. srpna 2012 v 22:18 | Reagovat

Podobně jako Emmi/Mai, doufám, že se po nějaké době zase dají dohromady, ale to opět záleží na Tobě, Surynko, že?
Ten Draco mě teď nějak prostě štve, a přijde mi jako kdyby Varga, začínal mít Megan trochu rád, trochu... :-) Tak si říkám jestli se z toho taky něco nevyklube :-D Jo a nebo ještě s Thomasem, no nevím. Ježíš, já tu z toho dělám aféry!
Na další kapču se asi kouknu asi až zítra, ale radši nic nebudu dál říkat protože neručím za to, že se za chvíli nepodívám na další :-D Skvělá povídka, Surynko, i když byl ten rozjezd takový lehký, pomalý, tak teď už je to o poznání více "akcovitější" ;-)

4 Surynka Surynka | Web | 31. srpna 2012 v 22:22 | Reagovat

[3]: No povídka už je dopsaná a vy se výsledek dozvíte v říjnu :D To jsem potvora, co? :-D
No Draco tě štve možná proto, že jsem se z něj po smrti Susan snažila udělat víc Malfoye :-D Varga?... Thomas? Vymýšlíš hodně...no nech se překvapit... jsme ráda, že se ti moje povídka tak zalíbila :-D

No snažím se vám to vynahradit s tou akcí. Na začátku moc nebyla :-D

5 Sola F. Sola F. | Web | 1. září 2012 v 18:15 | Reagovat

Tušila jsem to, už když jsem si přečetla tvůj úvod. Tušila jsem, že se rozejdou. A, stejně jako ostatní komentátorky, i já doufám, že v budoucnu možná...
Docela mě mrzí vztah Megan a Draca, ale tak, jejich povahy.. no dalo se to čekat.
Stejně jako Filliame, i já polemizovala o vztahu Megan a Vargy. Kapitola se mi opět líbila, u tebe to snad jinak nejde, a jdu číst další :)

6 Surynka Surynka | Web | 1. září 2012 v 18:24 | Reagovat

[5]:  Musíme si přiznat, že když spolu vyrůstali jako sourozenci, ať k sobě chovali jakékoliv sympatie, museli se cítit divně...
Megan je po Susan, i když nemá takovou trpělivost a hlavně nemá ty "růžové brýle", které měla Susan, když byla do Draca zamilovaná a byla schopná přehlížet jeho chyby, ne-li mu pomáhat se jich zbavovat :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama