21. Evakuace

26. srpna 2012 v 7:35 | Surynka

Tak už se pomalu blížíme ke konci. Jestli je to konec případu Balfour, nebo konec celého Meganina příběhu to ještě nevím, ale ono vlastně jedno souvisí s druhým ne? Skončí případ a pak nějak pozvolna ukončím i celou tuhle povídku. Ale nebojte, v hlavě mám další. Jak to zatím vypadá s Životem, to nevím… 'nadrobila' jsem si toho hodně, moc nezvládám zjišťování informací a plácnout něco neověřeného? To není můj styl. Každopádně tu jsou Zlodějíčci a taky se mi v hlavě rodí nová povídka, tentokrát originální a myslím, že by se vám mohla líbit. Nebude tak futuristická jako Ničitel, ale rozhodně to nebude nějaké to reálné životní něco. Prostě do toho zapojím trochu fantasy a trochu sci-fi - jak už to u mě bývá zvykem. 1.8. jsem si opět pustila Thora a musím se tomu smát. Jak řekla moje kamarádka, se kterou jsem to viděla poprvé, Thor je strašně kytičkový! Ne, že by na sobě měl nějaké vzorky květin, to ne! Ale "kytičkový" je takový náš výraz pro něco, co je (nejen historicky, ale i jinak) nekorektní. A je to pravda! Duhový most, který vypadá jako taneční deska, brána do světa, která připomíná buď centrifugu, nebo zmrzlinu v kornoutu rozplácnutou na chodníku, Ledoví obři, co jsou akorát modří, oškliví a vůbec nejsou obři, neskutečně natvrdlý Thor, Jane, která je sice inteligentní, ale blbá proto, že se do Thora zamilovala (do super-filmů bych tu romantiku zas tak moc nepletla) a já nevím, co ještě… Každopádně mě ten film některými svými scénami inspiroval k vzniku nové povídky, ale nebojte se, žádný druhý Thor vás nečeká. Teda… na podzim roku 2013 má být premiéra Thora 2, ale to se povídek netýká :D

No nic, zase jsem se strašně rozepsala!


"Tohle je Megan Woodová…" Vešel do kanceláře Varga s Megan v závěsu. Kancelář obsahovala pět pracovních stolů, kartotéku, vitríny a na konci místnosti byly další dveře, které vedly do Vargovy soukromé pracovny. Ne, že by v ní nějak často přebýval, ale teď tam bude buď on, nebo Megan.

"Ale my ji všichni známe," namítl jeden z jeho kolegů.

"Opravdu? Opravdu znáte Megan Woodovou, bystrozora třetí kategorie a moji novou spolupracovnici?" Ptal se Varga, aby jim dal najevo, že zase nevědí nic.

"Meg, ty jsi… opravdu? No gratulujeme!" Vykřikl překvapeně jeden z bystrozorů a všichni ho napodobili a začali Megan gratulovat.

"Tak dost!" Křikl Varga. "Nemusíte ji tu umačkat! Máme práci a Woodová zase tolik pozornosti nepotřebuje."

"Děkuju za tvý nadšení," řekla ironicky Megan a všichni se rozesmáli.

"Fajn… máme práci… Budeme muset evakuovat všechny nečistokrevné rodiny, abychom je uchránili před Balfourem, ale jisté, že kdyby viděl organizovanou evakuaci, okamžitě by zaútočil. Proto to musíme nějak upravit," řekl Varga a všichni se posadili na židle, nebo na kraje stolů a poslouchali Vargův plán.

"Když jim pokyny k evakuaci předáme tajně a předáme jim i přesné nákresy tras, které by byli chaotické, vmíchali bychom se mezi ně, jako tajná ochranka a všude rozmístili ochranná kouzla, byla by možnost, že by se nemuselo nic vážného stát." Megan Vargu doplňovala, což se mu vůbec nelíbilo, ale rozhodl se nic neříkat.

"Ale nikdo nám nic nezaručí, navíc když je Balfour blázen, nedokážeme předvídat jeho činy," ujal se slova Varga, "takže budeme ve střehu a naplánujeme místa, kam bychom rodiny v případě nouze ukryli, kdyby se tam náhodou zjevil Balfour… a budeme bojovat. V příštích dnech sestavíme nějaký program a ten vám pak i ukážeme, ale zatím se procvičujte." Když Varga dořekl vše, co chtěl svým podřízeným říct, zvedl se a mávl na Megan, abyho následovala do jejich pracovny.

"Hele," začal Varga, "vím, že jsi zvyklá velet, máš po matce, ale tady jsem jediný velitel já. Jediný, slyšíš? Možná, že máš právo jim něco říct, ale já ti to zakazuju…"

"… Nechceš s tím přestat? Už jsi mi dal dostatečně najevo, že zatím tu nesmím nic říct, zatím!" Zdůraznila Megan poslední slovo. "Tak co máš teď v plánu? Musíme nějak zorganizovat tu evakuaci a ať si všichni říkají, co chtějí, Balfour zaútočí."

"Fajn, co bys navrhovala?" Zeptal se naštvaně Varga.

"Neříkal jsi před chvíli, že já nes…"

"… Na něco jsem se tě ptal! Co bys navrhovala?" Varga si v tu chvíli nevěděl rady a za těch pár dní usoudil, že Megan není ta namyšlená kráva, vychovávaná Malfoyem, za jakou ji považoval. Zjistil, že je talentovaná po matce a ať se mu to nelíbilo sebevíc, musel uznat, že jednou bude dobrý velitel.

"Povolat si je na ministerstvo… některé. Za některými zajdeme… buď v utajení, nebo s výmluvou na nějakou úřední záležitost… a to samé by mohla být podmínka, pod jakou nějaké kouzelníky pozveme na ministerstvo. Ale ještě předtím… musíme dovymyslet plán…"

" … Rozdělil bych ty lidi do několika kategorií…" Přerušil ji Varga, "tam, kde by měli děti už větší, bych je třeba oddělil od rodičů, aby to vypadalo víc neorganizovaně…"

"… Přesně! Udělala bych asi tak pět šest kategorií… A, B, C, D, E… a možná F… to podle situace…"

"Každá kategorie bude mít svou vlastní, chaotickou, trasu…"

"… Do každé skupiny dáme tak pět bystrozorů v utajení… trasy budou co nejchaotičtější, ale se stejným cílem… Kde myslíš, že by to bylo bezpečné? Tady rozhodně ne!" Megan chtěla po Vargovi nějaký nápad a sama přemýšlela o bezpečném úkrytu.

"Co u vás?" Navrhl Varga po chvíli.

"Na Hrádku? Děláš si srandu? Dost, že tam Draco snesl Harryho, Rona, jejich rodiny a bystrozory? Myslíš, že tam snese ještě plno nečistokrevných kouzelníků?" Vyvalila Megan překvapeně oči.

"Je to snad i tvůj hrad, ne? A kde jinde by měli být všichni v bezpečí, když ne v sídle dvou nejnadanějších čarodějek… Susan Woodové a její dcery?" Přesvědčoval ji Varga a vsadil na metodu podlézání, kdy ji bude vychvalovat. Nesnášel to, ale svou práci bral vážně, a co by neudělal pro záchranu kouzelníků?

"Já a nejnadanější?! Hele nemáš zase opici?"

"Výjimečně ne…"

"… Zapomeneme na to… sice je to můj Hrádek, ale je i Dracův a nejsem si jistá, že by tam vydržel… leda, že by se pak ukryl v Malfoy manor u své matky, ale to by se tam asi vzájemně pozabíjeli…" Megan si nebyla jistá, že by je mohli ukrýt zrovna tam, dke bydlí Malfoy! Ať ho Susan měnila jak chtěla, pořád to byl ten Malfoy, který vyrůstal v čistokrevné rodině, která ty nečistokrevné zavrhovala, mučila a zabíjela.

"Víš co? Zajdi se ho zeptat… už se uráčil jít do práce, nebo bude pořád strašit doma?!" Varga nenáviděl Malfoye a nenáviděl jeho postoj k práci. Bylo to víc jak měsíc po Susanině úmrtí a on byl pořád doma. Dokonce i Megan, její vlastní dcera, ta, která na ni byla nejvíc fixovaná, se s tím vypořádala rychleji. Simulant jeden prašivej!

"Fajn, ale nic neslibuju." Megan se postavila doprostřed kanceláře a přenesla se do pracovny Draca Malfoye.

Byl to jeho první den v práci po té události. Na stůl se mu nakupily hromady papírů a dokladů čekajících na vyřízení. Ještě k tomu tam měl haldu pozvánek k jednání Starostolce, jako přísedící… všechny je zmeškal. Když byl doma, nezdálo se mu to, ale teď viděl, že od úmrtí Susan uběhla spousta času.

Uslyšel prásknutí.

"Nazdar, mám dotaz!" Začala hned Megan.

"Počkej… tak snad mi oznámíš něco o své nové práci, ne?" Zeptal se s náznakem úsměvu.

"Jsem bystrozor třetí kategorie, jsem ve dvojici s Vargou a unkci zastávám teprve pár hodin, takže toho ještě moc nemám… teda až na ten dotaz." Megan ze sebe chrlila úsečné informace.

"O co jde?"

"Vargu… nás napadlo, že bychom ty evakuované kouzelníky mohli ukrýt u nás," řekla Megan. Na poslední chvíli si uvědomila, že by ten nápad snáz prošel, kdyby to bylo i z její hlavy.

"Cože?!" Draco na ni vztekle vyvalil oči. "Co to je za debilní nápad?! Cizí lidi? U nás doma?"

"Tobě nejde o to, že jsou cizí, ale že jsou nečistokrevní!" Vyjela na něj Megan.

"No a co? Byl jsem v tom vychovávanej a nehodlám to měnit!"

"Ale když žila mamka, tak ses choval jinak!" Křičela na něj.

"Ale Susan už nežije!" Vykřikl Draco a hned, jak to řekl, si uvědomil, že tohle nikdy neměl vypustit z úst.

"A to se ti nesmírně hodí, co?!" Vyštěkla naštvaně a znechuceně Megan a s hlasitým prásknutím zase zmizela. Co si to o sobě ten Malfoyovský parchant myslí?! Debil! Do té chvíle jsem i já váhala o tom, jestli je u sebe budeme moct ukrýt… moc zodpovědnosti, málo místa… ale teď tam budou!***


"Tak co?" Zeptal se Varga, když se Megan přenesla do kanceláře.

"Stálo mě to přemlouvání, ale ano… jen to tam budeme muset uvolnit… dočasně zmizí nábytek, všude budou postele… zásoby jídla… miliony ochranných zaklínadel… ale půjde to."

"Máš na svého nevlastního otce dobrý vliv," řekl Varga zamyšleně - už plánoval evakuační trasy.

"To bych neřekla."***


"Takže u vás, jo?" Ujišťoval se Harry, kterému se donesla zpráva o úkrytu kouzelníků na poslední chvíli. "A Draco s tím souhlasil?"

"No… ano…" Zalhala Megan a doufala, že se to jejímu nevlastnímu otci donese až ve chvíli, kdy to nebude možné změnit.

A tak to začalo. Trvalo to víc jak týden, než se všem 'postiženým' rodinám donesla informace o evakuaci, než se nacvičili evakuační trasy a připravili bystrozorové. Mezitím Balfour zaútočil jen jedinkrát a ani to nemělo ztráty na životech. Pár lehce zraněných bystrozorů, ale to bylo vše. Šest evakuačních skupin, šest tras a minimálně třicet bystrozorů. Varga musel (chtě nechtě) mít Megan s sebou, ve skupině B, Harry měl skupinu A, Ron skupinu C a další tři bystrozorové měli skupiny D, E a F.***


V den 'D' hustě pršelo a byla zima. Megan si na halenku navlékla teplý svetr a svůj obvyklý plášť. Všichni byli nabalení a vystresování, největší obavu způsobovala padající mlha. Každou minutou houstla, a kdyby se náhodou blížili Balfourovi lidé, viděli by je až na poslední chvíli.

"Musíme doufat, že se nic nestane, nebo… že mlha spadne a my si jich všimneme včas," řekla Megan, jako by se jednalo o nějaký závratný nápad.

"Bezva nápad, Woodová! Ty seš fakt Sherlock!" Vyprskl Varga a dolaďoval poslední detaily. Že já čtu mudlovský knížky, to se pochopit dá, ale Varga?"Woodová, budeš mě poslouchat! Opovaž se jen o milimetr vychýlit z dané trasy a opovaž se třeba jenom pozměnit můj příkaz! Budeš mě poslouchat na slovo!" Přikazoval Megan Varga.***Balfourovi se už dávno povedlo hlídat si jakýkoliv přenos -v tu chvíli požadovaný, takže by rázem věděl, kde kouzelníky hledat. To byl důvod, proč museli bystrozorové celoplošně zablokovat přenášecí kouzla a doufat, že všechno půjde podle plánu, hezky pěšky a s největší možnou důvěrou 'příslušným orgánům'.

Trasa skupiny B byla jednou z těch nejsložitějších. Vedla do malého, ale příkrého kopce, kde rostl rozlehlý les, pak se muselo proběhnout lesem směrem na sever, kde se nacházela blata, tam směřovali na severozápad, kde slabý porost opět přecházel v husté stromy a na hranici s dalšími, ještě černějšími lesy, stála ministrem speciálně zřízená skupina kouzelníků, kteří dostali za úkol zprovoznit přenašedlo. Ale ne jen tak nějak, museli v okruhu pěti set metrů vytvořit bariéru, neproniknutelnou pro nepřátele, a pomocí kouzel hlídat, že přenosy jsou opravdu 'neviditelné' a nedají se vysledovat. To byla cílová stanice pro všechny skupiny. Přenašedlo je dostalo do Susanina hrádku, kde čekala Hermiona s Ginny, domácí skřítci a další kouzelníci.

"Tak jdeme na to!" Zavelel Varga a všichni se vydali do příslušných míst, vesnic, domů. Po nějaké chvíli začali v určitých intervalech vycházet různé rodiny a bystrozrovoé se jich ujímali -sami skrytí pod kápěmi a 'manýry' panikařících kouzelníků. Jak postupovali dál, přidávali se k nim i ostatní kouzelníci, až byla skupiny B kompletní a nyní mohli postupovat dál, aniž by se obávali, kdo jim chybí. Příkrý kopec už měli za sebou a nyní se blížili na blata. Tam čekal další bystrozor, řádně ukrytý a s hromadou obranných kouzel.

Megan měla strach! To nebyl pocit, se kterým by byla kamarádka, vlastně jej ani neměla tak často, ale teď se opravdu bála. O životy těch lidí a o všechno ostatní, že Balfour na ně zaútočí v tom nejhorším místě. Jak se tak blížili ke kraji lesa, měli možnost vidět, že na blata padá hustá mlha, zakrývající i ty nejníže vyrostlé křoviny.

"Jsou tam ty kouzla dost bezpečný?" Zeptala se téměř neslyšně Megan Vargy, kráčejícího dva kroky před ní. Třetí bystrozor byl na konci skupiny (všichni mohli utvořit roj až těsně u lesa, nebo v lese, kde byla zhoršená viditelnost), další byl na blatech a poslední až u lesa. Všichni zachraňovaní kouzelníci znali vymyšlenou trasu, pro případ, že by se něco semlelo. V takovou chvíli se bystrozorové musejí postarat o Balfoura a jeho lidi a poskytnout kouzelníkům čas doběhnout do ochranného pásma a přenést se.

"Bezpečnější, než bys je ty kdy vykouzlila!" Ucedil Varga stejně tiše, ale o to naštvaněji.

"To pochybuju," zavrčela Megan a pevně svírala hůlku. Kdyby jen trochu přitlačila, už by si ji začala štěpit a lámat. Pohledem hypnotizovala obzor, stále se přibližující konec lesa a tu neproniknutelnou mlhovou clonu za ním. Nemohla si pomoct, ale měla pocit, že vstup na blata jim nepřinese nic dobrého.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Emmi Emmi | Web | 31. srpna 2012 v 16:38 | Reagovat

uááááááá!!!!!!!!!!
ty asi chceš, abych umřela napětím, že jo? bude nová kapitola brzo? a bude aspoň o trochu uzavřenější než tahle?!?
protože mysím, že zcela určitě na ně něco čeká, a myslím, že to nebude nic příjemného. Balfour není nikdy příjemný. myslím si, že to bude od a jeho služebníci. ale jinak, naplánovaný to mají dobře. a myslím, že ani Balfour se svou paranoiou nebude schopen to všechno postihnout.
a souhlasím s Vargou, z Meg bude dobrá velitelka. až se naučí nedělat věci bez pormyšlení a do něčeho se neuváženě vrhat, ale myslím, že se toho během průběhu příběhu hodně naučila.
naprosto zaslouženě pět hvězdiček

2 Surynka Surynka | Web | 31. srpna 2012 v 17:41 | Reagovat

[1]:  Trocha napětí být musí :D Ona povídka už je napsaná, takže další kapitola bude vždy v neděli :-) Takže pozítří je tu další ;-) A jestli bude víc uzavřenější? Já už vlastně ani nevím :-P  
Tušíš správně, že se něco stane a moc příjemné to nebdue
A myslíš, že se to Megan někdy naučí? Já se obávám, že ne :-D
A hvězdiček si vážím, děkuju :-)

3 Filliame Filliame | Web | 31. srpna 2012 v 22:50 | Reagovat

Ta Megan je ale potvůrka, a jak se Vargovi do všeho plete... Chudák, ona ho za chvíli o to místo fakt připraví... už to vidím v živých barvách... :-D Ale nevím jestli si umím Megan představit jako úplného vůdce, protože mi pořád přijde tak nějak... nedospělá. Že chce furt někomu něco dokazovat... Nevím, možná je to jenom můj dojem ;-) Tak si říkám , že na Hrádku by musela být skvělá závěrečná bitva, ale kdo ví, co by se v ní stalo, co kdyby byl Balfour porazil osazenstvo Hrádku a prohlásil by svět za už absolutně ovládnutý svojí mocí?? Tý jo, já fakt mě se v hlavě rojí strašně moc nápadů, jak to skončí, i když nejspíš to dopadne tak,že Megan bude fakt skvělá bystrozorka, ale nevím, i ty, Surynko, dokážeš překvapovat. Děsně se těším na další kapitolu ;-)

4 Surynka Surynka | Web | 31. srpna 2012 v 23:29 | Reagovat

[3]: Zas taková není, aby Vargovi zničila život :D Ano, ona je taková, to není jen tvůj pocit, ale možná právě proto, by z ní byl dobrý vůdce, protože by dokázala to, nad čím by se ostatní louze zamýšleli. Jo, někdo by mi řekl, že pak ale uvede své podřízené do nmebezpečí, ale každý má pud sebezáchovy!
Na Hrádku bitva bude, to ano, ale ne závěrečná. Ta se odehraje na mnohem prozaičtějším místě :-)  A jak to Megan ukončí s Balfourem? Nechte se překvapit, snažila jsme se být originální... i když se to v závěru vlastně minulo účinkem :D

5 Sola F. Sola F. | Web | 1. září 2012 v 18:37 | Reagovat

Jéé, ten Meganin šestej smysl! Jak já nemám ráda, když je to takhle useklý! A Megan se nikdy neplete! To bude něco :) Kapitola je krásná, a já se budu těšit na další, kterou si s chutí přečtu :)

6 Surynka Surynka | Web | 1. září 2012 v 18:42 | Reagovat

[5]: Nojo, Meg má těch smyslů nějak moc, co? :-D Nová kapitola zítra :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama