22. Balfour na blatech

2. září 2012 v 7:03 | Surynka

Datum psaní: 6.8.

Pomalu, ale jistě se blížíme ke konci Balfourova případu a pak už nebude ani moc scházet a bude konec Meganina příběhu. Ale žádný strach. Tenhle čtvrtek vás čekají Zlodějíčci vrahouni (1. díl) a připravuju pro vás další kapitolovou originální tvorbu s názvem Bouře a snad se i časem dostanu k HP, i když na tohle téma bych se spíš začala věnovat jednorázovkám… Každopádně se obávám, že se začátkem školního roku na nové škole skončí i hromada volného času. Zatím ještě ani netuším, jak to bude s mým oblíbeným dramaťákem, protože nevím, kdy budu mít čas… a navíc jsem se lekla, když jsem viděla, že se dělají rozvrhy na sudý a lichý týden! O to to bude složitější… no… musím doufat, že se to nějak vyřeší, protože odmítám vzdát se hraní. Tahle kapitola bude krátká, ale je to tak proto, že potřebuju ten děj jasně rozdělit, tak se omlouvám. Ale dost povídání, tady je další kapitola.

Věnuju Emmi/Mai, protože byla tak hodná, minulé kapitoly komentovala a byla z nich nadšená :D

Jak se všichni blížili ke konci lesa, Megan, Varga i Stinson -třetí bystrozor- bystřili zrak a snažili se dohlédnout co nejdál. Museli všem kouzelníkům dodat jistotu a pocit, že jsou v bezpečí, ale jejich vlastní pocity byly opačné. Nikomu z nich se nelíbila ta hustá mlha, za kterou se měl nacházet jen Key, čtvrtý bystrozor. Ale všichni věděli, že to tak rozhodně nemusí být.


"Woodová!" Napomenul ji tiše Varga. "Proč mi lezeš do hlavy?!"


"Snažila jsem se zjistit, jestli třeba nemáš větší obavy…"


"…Tak už to nedělej, ano?!" Probodl ji pohledem a pak se opět zadíval do husté mlhy. Zbývalo tak padesát metrů a byli by na konci lesa. Varga varovně zvedl ruku a všichni se zastavili. "Tohle nezní dobře."


"Co jako? Vždyť je ticho!" řekl Stinson, kterého bylo slyšet přes celou řadu lidí.


"No právě, ty pitomče!" Ucedila Megan a pohledem pečlivě prozkoumávala viditelné okolí.


"Promiňte, ale něco se děje?" Dotazoval se otec dvou dětí, který stál přímo za Megan. Jeho dva malí synové se ho drželi jako klíšťata a manželka se k němu tiskla snad ještě pevněji.


"Nic, jen se ujišťujeme, že jde všechno podle plánu," odpověděla Megan klidným hlasem a nespouštěla zrak ze stromů kolem. "Tak co?" Zeptala se Vargy.


"Jdeme!" Zavelel a všichni se dali opět do pohybu. Přestože byla všechna místa zabezpečena nejméně deseti obrannými zaklínadly a všude byli bystrozorové, strach byl oprávněný, protože to, co Balfour už předvedl, nechalo znát, že on rozhodně není jen tak někdo a nenechá se zadržet kdejakým zaklínadlem.


Jak tak šli, Megan, Varga a Stinson drželi hůlky v pohotovostní pozici a ne podél těla, jak tomu bylo dosud a ve chvíli, kdy překročili hranici lesa a dostali se na rozlehlá blata, ukrytá v husté mlze, na ně padla nervozita. Neviděli na krok a tušili, že se něco stane. Postupovali dál a hůlkami udržovali pod nohama pevnou půdu, aby se někam nepropadli.


Megan se rozhlížela na všechny strany a měla pocit, že něco zahlédla. Asi tak sto metrů nad její hlavou se jí zdálo vidět prolétnout něco černého se žlutým paprskem kolem toho.


"Vargo, nad námi něco bylo," řekla tiše. Varga vzhlédl a v tu chvíli to začalo. Bariéry byly prolomeny a všichni byli zasypáni hromadou kleteb. Megan se snažila dostat nějakého Služebníka ze vzduchu, ale kdyby se to podařilo, bylo by to možná i horší.


"Meg, vytvoř štít a snaž se je dostat do bezpečí!" Přikázal jí Varga.


"Ale já tu chci zůstat a pomoct vám!" Řvala Megan.


"Ne! Poslouchej mě!" Křičel Varga a vyslal nějakou kletbu. Najednou se všichni Služebníci snesli k zemi a rozprostřeli se po blatech. Megan jen neochotně poslechla. Uvědomovala si, že přední je dostat všechny kouzelníky do bezpečí.


"Až řeknu 'teď', všichni vytvoříme štíty a poběžím směrem k cíli!... TEĎ! Zařvala Megan a všichni se rozeběhli k lesu, kde bylo přenašedlo. Megan se snažila zabíjet Služebníky, kteří byli v blízkosti a chystali se ublížit kouzelníkům. Když už byli na hranici lesa, Megan jen těsně minul zelený paprsek světla. "Běžte dál!" Zařvala na kouzelníky a otočila se čelem k nebezpečí. Stáli tam tři Služebníci a nevypadali, že by se dali snadno porazit.


Megan vysílala jednu kletbu za druhou, ale nedařilo se jí to vyvážit a cítila se jako krysa v kleci. Ustupovala za sebe a narážela o úzké kmeny a větve. Takhle to neudělám, musím na ně jejich vlastními zbraněmi!


"Avada kedavra!" Zamířila na první z trojice Služebníků a ten, celý překvapený z vyřčené kletby, se neubránil. Tím, že zabila jednoho z nich, se zbylí dva Služebníci ještě víc naštvali a kletby, kterými zasypávali Megan, nabyly na intenzitě. Megan zopakovala kletbu a zabila i dalšího Smrtijeda, ale ten třetí se rozhodně nedal porazit. Megan se snažila ustupovat, ale její nohy se stále víc střetávali se spadlými větvemi a kameny. Postupovala pozadu dál a doufala, že tam není nic, o co by zakopla, ale její doufání bylo zbytečné. Zakopla o pařez a svalila se do hlíny a zetlelého listí. Hlavou se uhodila o tlusté, ze země vyrostlé, kořeny a na chvíli ztratila orientaci. Než se vzpamatovala, přiběhl Služebník až těsně k ní a z ruky jí vykopl hůlku. Přišlápl ji k zemi a díval se jí do očí.


"Pán mě odmění, až mu řeknu, že jsem zabil Megan Woodovou," řekl a chladně se usmíval.


"Tak nekecej a dělej! Zabij mě!" Hecovala ho Megan a doufala, že ho podobnými řečmi trochu zmate a podaří se jí dostat se k hůlce.


"Tak fajn!" Služebníka její řeči ani trochu nezajímali a jen hůlkou namířil přímo nad její oči. "Avada…"


"Avada kedavra!" Ozvalo se z místa, kam Megan nemohla dohlédnout. Zelený paprsek prosvištěl vzduchem a zasáhl Služebníka. "Meg, jsi v pohodě?" Doběhl k ní Draco.


"Co… tu… děláš?" Ptala se ho Megan trhaně, zatímco se snažila dostat na nohy. Jeho tady rozhodně nečekala."Ty lidi doběhli k přenašedlu a řekli nám, co se stalo. Řekli nám i o tobě," vysvětloval Draco a pomáhal své skoro-dceři na nohy. "Víš, že nesouhlasím s úkrytem u nás?"


"Jo, ale kam jinam je dát a mít jistotu, že budou v bezpečí?" Zeptala se Megan a rozhlížela se po své hůlce.


"Seš jako tvoje máma!" Ucedil Draco a rozhlížel se po nejjednodušší cestě k blatům, kde se odehrávala hlavní část bitvy. Balfourovi v tu chvíli evidentně nešlo o zabití míšených kouzelníků, ale o to, zabít co nejvíce 'elitních' bystrozorů a ukázat ministerstvu, že on je ten, kdo má navrch.


"Neříkáš mi nic novýho!" Odsekla Megan a rozeběhla se směrem na blata. Tam už to všechno téměř končilo, ale bratři Balfourové tam stále byli a užívali si boj.


"A podívejme! Draco Malfoy, syn významných Smrtijedů…" rozkřikl se Adair Balfour a boje se zklidnili. "…nespletl sis stranu?"


"Neřekl bych," prohodil Draco a Megan měla čas doběhnout k Vargovi a domlouvat postup akce. Všechno to bylo zmatečné. Všude ležela mrtvá těla a mezi Balfourovými lidmi a bystrozory se během Adairovy 'řeči' vytvořil pomyslný předěl a každý teď byl 'na správně straně barikády'.


"Takhle to nepůjde, buď to teď vzdáme, nebo budeme bojovat a doufat, že se nám podaří dostat se k němu blíž a…"


"…Rozhodně nebudeme utíkat z bojiště! Vargo, jsme tady pro ochranu a budeme utíkat? To ne!" Megan tiše hovořila k Vargovi a snažila se krotit svůj vztek. Celé to bylo postavené na hlavu. Nevěděli, co se to kolem děje a ani si nebyli jistí svými dalšími kroky. A Megan se dožadovala odpovědi. "Vargo! Tak co, sakra, uděláme?!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Filliame Filliame | Web | 2. září 2012 v 11:25 | Reagovat

Nemůžu se dočkat další kapitoly! To bylo skvělé, až jsem při čtení nadskakovala :-D Strašně mě zajímá, jak se to teď vyřeší O_O :D A až bude teda Megan vůdkyně, tak doufám, že zatraceně dobrá. Teď už nepochybuju. Na začátku jsem si říkala, proč se sakra Varga zase vzteká, a ona Meg mu leze do hlavy :-D Doufám, že tu bude kapitola co nejdřív ;-)

2 Surynka Surynka | Web | 2. září 2012 v 12:18 | Reagovat

[1]: Páni! Červenám se,jsem ráda, že jsi z kapitoly tak nadšená :-D No jo, Meg si ráda prohlíží myšlenyk ostatních a když pak může ještě někoho naštvat? :-D
Další kapitola v brzkých ranních (nebo skoro nočních? :-D )  hodinách zase v neděli ;-)

3 Sola F. Sola F. | Web | 2. září 2012 v 19:37 | Reagovat

Krásný, já fakt nevím, co jinýho na to říkat :)) Ten začátek, prostě Megan - snad jediná osoba, která si tohle dovolí :DD Tenhle díl se mi opravdu moc líbil, takový akční a tak, jsem z něho nadšená! A potom ten rozhovor Megan s Dracem, to taky bylo úžasný! Těším se na další díl, co meg s Vargou vymyslí :)

4 Surynka Surynka | Web | 2. září 2012 v 19:59 | Reagovat

[3]:  Děkuju moc :-) Jsem ráda,že se ti kapitola líbí :-)

5 Filliame Filliame | Web | 2. září 2012 v 21:41 | Reagovat

[2]: Tak to se strašně těším na neděli! :-D

6 Surynka Surynka | Web | 2. září 2012 v 21:44 | Reagovat

[5]: Tahle povídka má tu výhodu, že už je dokončená, takže se nemusím stresovat stíháním termínů a poklidně se tu každou neděli  bude objevovat kapitola, aniž bych se já stresovala :-) Epilog připadá na někdy koncem října, pak ještě bude článek Na závěr... no a od listopadu nová povídka :-) Tu mám už přednastavenou až do Vánoc, teď se budu snažit psát o víkendech, a kdyby náhodou něco, budu mít i vánoční prázdniny na dopsání, takže sjem si tenhle půlrok celkem dobře rozplánovala :D

7 Emmi Emmi | Web | 3. září 2012 v 15:56 | Reagovat

a tak mě napadá... víš, co by bylo legrační? kdyby nakonec Megan skončila s Vargou! no, nebudu zasahovat do děje...

i ty jedna! tak já byla na umření z toho, jak je to neukončené, ale teď je to JEŠTĚ NEUKONČENĚJŠÍ!!!

ale mnohokráte děkuji za věnování kapitoly, vážně jsi mě tím dojala. byla fantastická jako vždy, a ještě lepší tím, že byla pro mě!

moc se mi líbil ten popis bitevní scény ke konci, opravdu se ti povedl. a Megan prostě válí! i když ju na chvilku vyřadil z boje ten $&#%&#$%&#^*# !!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama