23. A zase utekl

9. září 2012 v 7:28 | Surynka

Vím, že minulá kapitola byla celkem odfláknutá, ale tím, jak rychlý měla spád, mi trochu vykreslovala i ten děj - rychlý, nepřehledný… Takový je můj pocit. Další kapitolu už se pokusím zklidnit, ale jak jsem psala, že se to pomalu blíží ke konci, tak je to s velkým důrazem na tom 'pomalu'. Takže to vidím tak na 30 kapitol… a teď jsem si musela vzpomenout, jak jsem to samé říkala i u Pravé identity a vylezlo z toho 36 kapitol +prolog, epilog a mezihry :D No doufám, že tak nějak to nedopadne tady…

Tahle kapitola nebude mít v sobě moc akce, bude to zase jedna z těch 'ujasňovacích'. Další výlet do charakterů postav…


PS - tuhle kapitolu věnuji Sole F. za její potěšující komentáře, hlavně za ty z psoledního víkendu v srpnu :)
A Megan se dožadovala odpovědi. "Vargo! Tak co, sakra, uděláme?!""Co kdybych vám to usnadnil?" Ozvalo se přes celé 'bitevní pole'. Adair moc dobře slyšel, co si Megan s Vargou povídají a užíval si ten moment, kdy na ně působil, jako by byl ten nejdokonalejší kouzelník na světě. Všichni na něj překvapeně a poděšeně hleděli. "Jen si pamatujte, odteď půjdu po krku nejen těm špinavým… nečistým náhražkám kouzelníků, ale i vám!" Adair zvedl ruku a všichni Služebníci i bratři Balfourovi zmizeli.

"Sakra!" Zařval naštvaně Varga. "To snad není možný, že nám jen tak zmizel?!" Pak následovala salva naprosto nepublikovatelných nadávek a Megan s Harrym, Ronem, Tedem a Thomasem se ho snažili uklidnit. Snažili se tak uklidnit i své vlastní rozhořčení nad nastalou situací.***


"To nemůžete myslet vážně?!" Zíral na ně zaraženě ministr. "Vy si snad děláte srandu, že vám… zase upláchl?!" Jeho hlas začal nabývat toho typicky hysterického tónu.

"Tak bych to neformulovala, on jen…"

"…Laskavě alespoň jednou sklapněte, Woodová!" Přerušil Megan ministr. "Jak jinak byste to asi chtěla formulovat?! Že zmizel, vzal do zaječích…. Vzal nohy na ramena?! Ať to řeknete jakkoliv, význam bude pořád stejný. Balfour je na svobodě, jeho řady Služebníků rostou, celému světu je hrozbou a my nevíme, kde je!"

"Chápeme váš vztek, ale v tuto chvíli je přednější zjistit, jaké kroky budeme muset podniknout. Téměř všichni nečistokrevní kouzelníci jsou u nás -vypadá to tam jak na nějaké levné ubytovně- a snažíme se rozmisťovat jednotky, ale to nebude stačit." Megan se ministrovi snažila nastínit současnou situaci.

"No to rozhodně nebude stačit! Uvědomujete si, že to, co vy tu předvádíte, je hloupá hra kočky s myší?! A víte, kdo je kdo? My jsme ta myš a Balfour kočka… snažte se, aby se role co nejdříve obrátily! Odchod!" Ministr byl vytočený na nejvyšší míru, a tak nikdo neprotestoval, když je vykázal ze své kanceláře.

"A co teď?" Zeptal se Ron, když jejich šestice opouštěl ministrovu kancelář. Harry, Ron, Varga a Megan tam byli jako zástupci bystrozorů, Ted tam byl jako ministerský asistent, který se podílí na celé akci a Thomas se řadil mezi nejlepší kouzelníky -to byl ostatně důvod, proč odjel na Island, takže tam byl jako pomoc bystrozorům i obyčejným kouzelníkům.

"Netuším… musím na hrádek. V každé místnosti je minimálně dvacet postelí… nejsem si jistá, jestli se tam třeba vzájemně nepovraždí…" prohodila Megan s nadsázkou. Nevěděla, jaké jsou vztahy mezi kouzelníky. Mohly existovat rodiny, které se z jakéhokoliv důvodu neměly rády a pak by nastávaly hádky.

"Zvlášť, když v tom domě bydlí Draco Malfoy." Varga si neodpustil poznámku na jméno Meganina nevlastního otce.

"Nech si toho, ano?" Megan jej obdařila tím svým pohledem 'seš blbej, a jestli řekneš ještě něco, zabiju tě'.

"Jenom sranda!" Hájil se Varga, ale raději už nic neříkal. Megaan se od nich odpojila a zbytek se posadil ve Vargově kanceláři a přemýšlel nad Balfourem.***


"Tak co?" Zeptala se s úsměvem Megan, když vešla do haly Hrádku. Ta jediná nebyla 'spací pokoj', všude jinde byly postele a různé závěsné vaky, dokonce i v kuchyni byl ubytován mladý manželský pár.

"Co myslíš? Hromada lidí na jednom místě… divím se, že to tu Balfour ještě neobjevil… všude vládne panika… a Draco pořád nadává." Ginny stručně informovala o dění na Hrádku.

"Kde je?" Zeptala se Megan na nevlastního otce.

"V jediné místnosti, kde má soukromí," odpověděla Ginny a už běžela pro nové povlečení na lůžko.

Megan se vydala po schodišti do druhého patra, kde byla stará pracovna. Došla chodbou plnou lidí až na konec, kde zaklepala na poslední dveře. Neobtěžovala se s čekáním na vyzvání ke vstupu a vešla.

"Jediné místo, kde máš klid a soukromí, co?" Zeptala se tiše a přešla přes celou místnost až k pracovnímu stolu. Draco seděl v otočném křesle, odvrácený k oknu a sledoval pochmurné podzimní počasí. Podzim se pomalu blížil ke konci.

"Tenhle výhled jsme s tvou matkou zbožňovali," řekl Draco, ponořený do vzpomínání. V téhle pracovně se vídali ještě v době, kdy nebyli manželé, Narcissa se u nich vzpamatovávala z Bitvy o Bradavice a chystala Dracův sňatek s Astorií Greengrassovou.

"Vždycky se na svět ráda dívala z výšky," podotkla tiše Megan.

"Pamatuju si… bylo to v době, kdy ještě byla v utajení, jak se posadila do větví stromu, já byl dole a netušil jsem, že tam je…" Vzpomněl si znovu Draco. Přece jen ho Susan naučilo něčemu, co mu zůstalo i po její smrti. Neměl strach ze vzpomínání, z vybavování si různých chvil ze života.

"Proč se to tak pokazilo?" Zeptala se Megan. Před očima měla obraz čtyřčlenné rodinky, která se smála a dávala všem najevo svou spokojenost, svou radost.

"Zeptej se sama sebe." Odsekl Draco a dál se díval z okna.

"Chybí mi…" Megan promluvila snad ještě tišeji, než dosud.

"A myslíš, že mně ne? Neumíš si představit, jak moc ji postrádám," řekl Draco. Megan v jeho hlase zaslechla vztek. Vztek na ni za to, jak se k němu po Susanině smrti chovala. Nikdy z něj necítila takové pocity. Vždycky byl protivný a dokázal mít pěkně kousavé poznámky, byl to Malfoy, ale takhle? To bylo vážně nezvyklé.

"Mrzí mě to… neměla jsem se tak chovat… ale byla jsem ztracená… navíc mi vzali jediného zbývajícího rodiče… chci říct… vím, že ty jsi mi byl vždycky jako otec, ale biologickými rodiči byli Susan a Benjamin a já se pořád nemůžu smířit s tím, že Ben byl takový debil a vykašlala se na mámu i na mě… a pak máma… pořád se od života budu učit něco nového, co?"

"To si piš… pojď sem." Draco k ní vztáhl ruku a ona se mu posadila na klín, jako když byla malá holka. Hodně zvláštní chvilka. Vidět takhle pohromadě ztělesnění aristokratické arogance a kouzelnici se silnou magickou podstatou a 'neženským' přístupem k životu. "Jedna věc, kterou mě tvoje matka naučila, je, že se nikdy nemám otáčet zády ke svým dětem a vždy jim být nápomocen. A ty jsi moje dcera."

"Děkuju," řekla Megan a objala ho. "Hmmm… myslím, že můžeme přestat s touhle nepřirozeností… Ničí nám to jméno," poznamenala o vtěřinu později.

"Souhlasím." Draco přikývl a oba od sebe uskočili a nahodili své typické výrazy.

"No nic, potřebuju si být jistá, že ty kouzelníky všude okolo nepovraždíš." Megan se vrátila k původnímu tématu.

"A můžu snad dělat něco jiného? Jednou jsem se přidal na tuhle stranu, tak to k tomu patří, ne?"

"Hmmm… ale budeme potřebovat tuhle místnost jako 'centrálu', s těmi lidmi všude okolo už není volného pokoje, kde bychom mohli plánovat…"

"Fajn… ale odmítám tu být, když tu bude Varga a… ať si zkusí moc nesedat, musel bych to tu vydezinfikovat!" Megan se rozesmála a přikývla. Vargovi o tom zákazu sedání nic neřekne, stejně… jak by to Draco asi zjistil? Odešla z pracovny a sešla do přízemí do jídelny, kde se zdržovalo co nejméně lidí, když jídlo už bylo rozdáno.

Varga si tam právě dával pozdní večeři. Zbytek zůstal buď na ministerstvu, nebo se potuloval někde po domě. Do té chvíle si myslela, že nemá hlad, ale když viděla kousek opečené ryby s bramborami na Vargově talíři, rozhodla se taky si trochu nabrat a přisedla si k Vargovi.

"Koukám, že to tu ještě stojí, takže tvůj nevlastní otec se buď krotí, nebo utekl, což by mu ani nikdo neupíral… vždyť to mají v rodině…"

"…Vargo, teoreticky jsem i já Malfoyová, a taky tu vlastně urážíš i mou rodinu. A řeknu ti, že Draco neutekl, jen si zalezl někam, kde bude mít klid. To bude i naše místo… tam budeme projednávat další postupy."

"Nějak si ty Malfoye najednou bráníš," poznamenal výsměšně Varga a polkl další kus ryby.

"Máma by nechtěla, abych celý život válčila s Malfoyi." Megan se pustila do večeře a dál už s Vargou nekomunikovala.

"Prý už jsi zase volná." Ozvalo se za ní. Megan ten hlas poznala, ale divila se, že Varga, který měl na příchozího dobrý výhled už od dveří, nic neřekl. Taková soudržnost…

"A co je ti po tom?" Zeptala se s úsměvem a otočila se na usmívající se tvář.

"No já jen, že bych měl zase reálnou šanci, ne?" Zeptal se Thomas. Ten to snad nikdy nevzdá…

"Možná," řekla Megan neurčitě, ale bylo vidět, že se navázání na starý vztah nebrání, což Thomasovi dodávalo naděje. Posadil se na židli vedle ní a přemýšlel, jestli má začít mluvit o pracovních záležitostech, nebo o soukromých, i když tam sedí Varga.

"Mluv o čem chceš, jemu to může být jedno," řekla Megan v návaznosti na Thomasovo rozmýšlení.

"Hej, nelez mi do hlavy!" Thomas se na ni pobaveně podíval.

"To dělá každýmu," vložil se do hovoru Varga, ale nevypadal, že by chtěl přispět i nějak jinak.

"Fajn… tak se tě ptám… šla bys někdy na improvizovaný rande?"

"Improvizovaný?" Opakovala Megan udiveně.

"No… v týhle době asi těžko budeme mít čas na opravdový rande, tak kdybych tě vzal někam narychlo…?" Přemýšlel Thomas nahlas a Megan se musela rozesmát. Vlastně se ani tolik nezměnil od školy.

"Třeba… na hlídku? O půlnoci budou potřebovat vyměnit," navrhla Megan s úsměvem. Za ty dny plné starostí neměla moc příležitostí ke smíchu, byla to pro ni příjemná změna.

"Výborný nápad… kdy vyrážíme?"

"Za půl hodiny?"

"Platí!" Thomas ji rychle políbil na tvář a zmizel.

"Sakra, chováte se jak malý děti… pusa na tvář… vám by měli dát do ruky plyšáka a ne hůlky!"

"Vargo… ty jednu věc nechápeš… až do rande jsme vlastně pořád jen přátelé," řekla pobaveně Megan.

"Vaše starosti bych chtěl mít… Radši zkus namáhat hlavu a popřemýšlej nad Balfourem!"

"Jsem ženská, dokážu dělat víc věcí najednou," prohlásila Megan a vložila si do úst vidličku s porcí brambor.

"Vážně? Tak proč se o ženských říká, že by se k pořádný práci neměly přiblížit? Kdybyste byly tak dokonalý, tak jste vy pány tvorstva!" Začal Varga rozvíjet svou teorii. Dřív by ho Megan za tohle asi zabila, ale teď už věděla, že Varga jiný nebude a že ty řeči nemyslí až tak vážně. Ví totiž, že ženy jsou schopné všeho, navíc viděl v akci ji i její matku, to se na jeho myšlenkových pochodech ohledně žen v 'pořádné práci' nějak podepsat muselo.

"A kdo říká, že nejsme!" Rozesmála se Megan. "My muže podporujeme a zvedáme jim sebevědomí. Co byste bez nás dělali?"

"Woodová, odmítám s tebou o tomhle i dál diskutovat, ty máš v tomhle evidentně bordel!" Prohlásil Varga teatrálně a dál pokračoval v jídle. Megan jen pokrčila rameny a nakrájela si rybu. Jídlo bylo dobré, ale bylo ho míň, protože se muselo šetřit a navíc se Balfourovi povedlo zničit nějaké obchody s potravinami, nehledě na různá pole.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Emmík Emmík | Web | 10. září 2012 v 21:31 | Reagovat

no jo, Meg se nezapře. ale trošku mě tam překvapila ta krátká chvilka, kdy se k sobě chovali s Dracem jako pravý táta s dcerou. a bylo to moc krásné...
ale Balfoura nemám ráda! ani kapánek!
myslím, že se s každou kapitolou posouváš ještě výš a výš...

2 Surynka Surynka | Web | 11. září 2012 v 15:59 | Reagovat

[1]:  Určitě to potěší kohokoliv, kdo chce číst o skutečných rodinných citech, ale tak trochu se to nehodí k Malfoyům, takže...
Balfoura taky nemáš mít rada :-D
Ó děkuji ti :D

3 Sola F. Sola F. | 17. září 2012 v 17:45 | Reagovat

Jé, děkuju moc, vykouzlilo mi to úsměv na rtech :) Kapitola je úžasná, jsem ráda za nemalfoyovský moment, bylo to moc hezké :) Ministr je ale pěkně cholerický, já, kdyby na mě takhle řval.. no, asi bych ztratila sebeovládání :) :-)

4 Surynka/Natalí Surynka/Natalí | Web | 17. září 2012 v 18:06 | Reagovat

[3]:  No zasloužíš si věnování :-) Jo, ale nemalfoyovské! Víš, on je to ministr, a i když  má Meg s autoritama problém, musí se alespoň minimálně držet :D

5 Moni Moni | E-mail | 28. října 2012 v 9:08 | Reagovat

No, tak trochu jsem čekala, že Meg si začne něco s Thomasem znovu, ale nevím, jak to máš vymyšlené v dalších kapitolách, takže nebudu předbíhat ;-)
Ta rodinná chvilka lásky a soucitu byla oběma potřeba jako sůl, aspoň se teda udobřili :-D Bylo to takové milé... :D Těším se, až si najdu čas na další kapču, tahle byla pěkně napsaná ;-)  :-)

6 Surynka Surynka | Web | 28. října 2012 v 10:11 | Reagovat

[5]: Já vím, bylo to předvídatelné :D
To určitě, ale vzhledem k tomu, že je to Malfoy, se mi to psalo dost špatně :D
Děkuju, snažila jsem se a doufám, že ten čas najdeš brzy :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama