25. Gaston ze hry

23. září 2012 v 3:26 | Surynka
Tak a blížíme se k hlavní bitvě. Dobrá, tak zas tak rychle ne, no... Každopádně název kapitoly napovídá, že by se bystrozorové mohli dostat o krok dál, takže možná bych se snad do třiceti kapitol vešla, ale v to samé jsem věřila i u Pravé identity a kam jsme se dostali? :D Takže tady už radši nebudu nic slibovat. Snažila sjem se kapitolu napsat co nejsrozumitelněji, tak doufám, že se mi to podařilo :)
Věnuji všem, kteří to čtou, protože já bláhová stále věřím, že někdo to doopravdy čte :D
"Tomu se mi nechce ani věřit!" Řekl naštvaným hlasem ministr, který se tentokrát obtěžoval přijít až na Hrádek. Od nočního útoku uplynulo asi deset hodin a většina škod už byla napravených. Mrtví byli odvezeni na ministerstvo, zranění ke Svatému Mungovi a zbytek měl příkazem zůstat na Susanině hrádku. "Živý viteál? To by snad ani nebylo možné!"


"V případě, že by se jednalo o příbuzné, tak ano. Informovala jsem u pár lidí a všichni mi to potvrdili, ale bylo by to pro oba něco nesmírně bolestivého, bolestivějšího, než rozdělení duše do sedmi viteálů po vzoru Voldemorta," řekla Megan. Jí samotné se tomu nechtělo věřit, dokud jí před hodinou nepřišla sova se zprávou, že by to bylo možné.


"Jestli je to pravda, tak jsme v ohromném problému."

"Pane ministře, možná ani ne," ozval se Thomas. "Když zabijeme Gastona, budeme mít jistotu, že při příští kletbě už Adair Balfour nepřežije."

"A to je druhá věc, slečno Woodová! Ta kletba! Uvědomujete si, že jste použila jednu ze tří zakázaných kleteb?" Vyvalil na ni naštvaně oči.

"Není to jedno? Podívejte se na to, v jakým jsme byli srabu! Navíc nejsem jediný bystrozor, který v boji použil zakázanou kletbu!" Bránila se Megan.

"Asi to máte v rodině. Vaše matka taky kdysi v Bitvě o Bradavice metala kletby a bylo jí jedno, jestli jsou zakázané nebo ne, ale říkám vám, že dokud jsem ministrem já, chci, aby se dodržovala určitá etika! Musíme jít ostatním příkladem!"

"To jste mi pěkný příklad, když váš bývalý asistent ohrožuje pomalu celý svět! Byl šílený už když pracoval u vás, vy jste jej poslal do ústavu, ale nikdy jste se nezajímal o to, jestli se tam dostal!" Navážela se do ministra Megan. Musel uznat, že má pravdu. Měl se víc zajímat o Balfoura, kdyby to udělal, zjistil by, že v ústavu není a tohle všechno se nemuselo stát. Dobře si to uvědomoval, takže se stáhl.

"Co tedy navrhujete?" Navázal na předchozí, a v současné chvíli hlavní, téma.

"Počkáme, kde příště zaútočí a tam se pokusíme zabít Gastona. Adair se sice snaží vyvarovat Voldemortovým chybám, ale stále není tak geniální černokněžník, jakým byl Voldemort," řekl Varga a doufal, že už ministr nebude křičet na celý Hrádek, protože byl vysílený a nevyspalý a ministrův 'ječák' mu nedělal zrovna dobře.

"Víte co? Dělejte si, co chcete!" Křikl ministr a při odchodu stihl pořádně prásknout dveřmi. Varga zkřivil tvář do bolestné grimasy při tom hluku, který se ve velkých prostorách Hrádku ještě zdvojnásobil.

"Dámy a pánové, právě jsme získali povolení postupovat podle vlastního uvážení a teď, když mě omluvíte, musím jít doopravit Hrádek a pak si alespoň na pár hodin dáchnu!" Prohlásila Megan s pobaveným a zároveň unaveným úšklebkem a odešla.


***


"Můžu s tebou mluvit?" Thomas vešel do pokoje po letmém zaklepání a ani nečekal na vyzvání ke vstupu.

"Fajn, teď už neusnu, takže jo," řekla rozespale Megan a posadila se na postel.

"Mrzí mě, že jsem tě vzbudil."

"Nevadí, cos mi chtěl?" Zeptal se s mírným úsměvem.

"Tohle…" Thomas se k ní nahnul a začal ji líbat. Nejdřív opatrně, ale pak přidal na intenzitě a povalil Megan zpátky do peřin. Začal jí rozepínat halenku.

"Počkej, není…" Thomas ji začal znovu líbat a mávl hůlkou ke dveřím, kde cvakl zámek.

"Už je," řekl Thomas během kratičké pauzy na nádech a opět pokračoval v líbání. Konečně se mu podařilo rozepnout všechny ty malé knoflíčky. Megan si hravě poradila se zapínáním jeho kalhot a teď mu pomáhala z roláku. Thomas sjel rty k jejímu krku a přitom rozepínal knoflík u jejích džínů.

"Počkej! Co když budou potřebovat pomoc…"

"…tak se chvíli bez nás obejdou!" Napomenul ji Thomas a Megan se tiše rozesmála. Thomas se na ni podíval a rty byl blízko jejím.

"Na tohle jsem se těšil," řekl a opět ji začal líbat. Megan si musela přiznat, že s Thomasem to vždycky bylo krásné a užívala si to, a když už spolu opět začali chodit, tohle k tomu nesmazatelně patřilo. Naštěstí…


***


"Tak už jste se vyspali?" Zeptal se Varga s úšklebkem, když kolem třetí odpoledne scházeli Megan s Thomasem ze schodů. Veselí a rozesmátí.

"Snad bys nežárlil? Jistě se najde někdo, kdo s tebou ztratí čas," prohlásila Megan s poťouchlým úšklebkem a oba pokračovali do jídelny. Ta teď byla nacpaná k prasknutí, protože si kouzelníci začali stěžovat a rozhodli se 'napadnout' bystrozory během jídla.

"Slíbili jste nám ochranu, a co se stalo?! Dvacet zemřelo a patnáct skončilo u Munga! Tomu vy říkáte ochrana?! Vy hnusní bastardi! Nahnali jste nás sem, jako krysy do klece, v tak stísněném prostoru se nedalo nijak bránit!" Teď promlouval obtloustlý padesátník s prořídlými vlasy a jakousi 'bradkou'. Zřejmě byl něco jako mluvčí.

"Uklidněte se!!!" Zařvala Megana všichni se k ní otočili. "My jsme vám nabídli pomoc, kterou jste vy přijali! Ano, šli jste sem s tím, že budete v bezpečí, ale to se v tuhle dobu prostě nedá stoprocentně zajistit! A za to, že Balfour zaútočil, přece nemůžeme! Snažili jsme se vás bránit, ale bylo jich moc a nastražili na nás past! Tohle je válka! A ta se bohužel neobejde bez ztrát! Ale už máme plán!" Megan tam nehodlala stát delší dobu, ještě by musela čelit dalším otázkám a urážkám. Odešla zpátky do haly, kde si z věšáku vzala plášť a zmizela.

Objevila se na skalách, s přenádherným výhledem na hory a lesy. Tohle bylo místo, které objevila před třemi roky a od té chvíle sem často chodívala - hlavně, když se pohádala s rodiči. Od smrti své matky se tu už neukázala, ale s radostí shledala, že až na povyrostlou trávu, která se nacházela ve skupinách mezi kameny, se tu nic nezměnilo. Posadila se na balvan a sledovala okolí. Přemýšlela nad tím, jestli je doopravdy možné, aby měl jeden člověk tolik moci a dovedl ovládat ostatní.

-To přece nemůže být možný?

-Když to není možný, tak co je Balfour?

-Není to třeba jinak… Co když je to nějaká skupina, z níž je Balfour nejsilnější a vystupuje jako vůdce. Přece není možný, aby on jediný ovládal tolik lidí!

-Je to možný. Tím největším nebezpečím není skupina, ale jedinec, to pocítila i Susan na vlastní kůži.

-Moje mamka… kdyby tu tak byla, určitě by se to zlepšilo. Určitě by nám dokázala poradit…

"A kdo říká, že tu nejsem?" Jako by cítila její přítomnost vedle sebe a slyšela její hlas. Tak jemný, ale zároveň drsný. "Meg, musíš mě vyslechnout! Jednou jsem zavázala k tomu, že zničím všechno zlo, které ohrožuje tenhle svět a nebyl to jen tak nějaký závazek. Dá se říct, že to bylo ztvrzeno magií. Tím, že jsem zemřela, tento závazek přešel na tebe a já potřebuji, abys Balfoura zastavila… nemůže jen tak ubližovat lidem! Ti si toho vytrpěli dost už před víc jak dvaceti lety! Jsi stejná jako já, ne-li lepší… ty to dokážeš, musíš ho zničit."

"Ale jak?

"Ty už na něco přijdeš." To bylo všechno. Už nic neslyšela, ani necítila. Ta zvláštní chvíle pominula. Nemusela to být pravda, třeba jí její mozek chtěl dodat odvahy a celý ten příběh měl být jen zdůvodněním, proč by to Megan neměla vzdávat a měla začít pořádně bojovat. A možná to byl doopravdy hlas její matky. Každopádně se teď Megan cítila, jako by ona byla jedinou osobou, která může Balfoura zničit.

"Tak sem jsi zmizela," uslyšela za sebou pobavený hlas. Zvláštní, ani jsem neslyšela přenos…

"Vždyť víš, jaký je tu klid, ne?" Megan tohle místo ukázala Thomasovi ještě v době, kdy spolu chodili, dávno před jeho oznámením o odjezdu na Island.

"To sice ano, ale zmizelas z Hrádku celkem rychle a nikomu jsi nic neřekla… co kdyby se něco stalo?" Zeptal se Thomas a posadil se vedle ní. Zadíval se dolů, kde mezi stromy a kopci uviděl malou vesničku. Jedna z mála, kterou Balfour ještě nenapadl.

"To nemůžu mít ani chvilku pro sebe?" Zeptala se zpola udiveně a zpola naštvaně Megan.

"To ano, ale někde blíž k Hrádku," odpověděl Thomas a vzápětí se oba rozesmáli. Co všechno se kolem dělo a oni tu řeší takové hlouposti, jako 'jak daleko může mít Megan soukromí'.

"Co to…?" Megan překvapeně vyletěla na nohy a vyděšeně sledovala, jak se černá vlna vzduchem blíží k vesnici a klesá k zemi. "Do háje!" Křikla ještě a už se přenesla dolů do vesnice, aby mohla být obyvatelům nápomocná. Thomas nezůstal pozadu.

I tentokrát nehodlal Balfour riskovat, že by jeho 'viteál' zůstal sám v úkrytu a mohl by být poražen a vzal svého bratra s sebou. Oba byli v centru seskupení Služebníků, vznášeli se možná metr nad zemí a vrhali kletby na všechny strany. Megan přemýšlela, jak by se jim mohlo povést zabít Gastona Balfoura. I kdyby se jim povedlo vyhnout se pozornosti všech Služebníků, stále tu bude Adair, který se od svého bratra nehne, jedině kdyby zajistil pár Služebníků na ochranu, ale to by opět byli bystrozorové na začátku. Vždy by se potýkali buď se Služebníky a nebo s Adairem, začarovaný kruh.

Snažili se co nejvíce pomáhat obyvatelům vesničky a celkem se jim to i dařilo, zezačátku. Ale pak se začal projevovat nedostatek kouzelníků na straně 'mudlovských šmejdů'. Ať se Megan s Thomasem snažili jakkoliv a ať zabili sebevíc Služebníků, pořád se nemohli vyrovnat té hromadě kouzelníků, kteří byli proti nim. Jedno hlasité prásknutí a objevili se tam i ostatní bystrozorové a všichni ostatní, kteří se rozhodli pomoct. Když viděli tu spoušť, která se stále zvětšovala, dohnalo je to k větší akci a zapojili se do boje s obrovskou vervou. Megan se snažila vymyslet způsob, jakým by mohli zabít Gastona a zároveň bojovat tak, aby se vyhnula ohrožení svého života a zabila nějakého Služebníka.

Jediné, co ji napadlo, bylo, že by to chtěla pár lidí, kteří by odvedli pozornost Adaira, pár lidí, kteří by odvedli pozornost Služebníků v blízkosti Gastona a pár lidí, kteří by na něj najednou vyslali kouzla. Ale to se mnohem snáz vymyslelo, než provedlo. Navíc, jak se na něčem podobném dohodnout uprostřed bitevní vřavy?

Megan se snažila dostat k Vargovi, ale vzhledem k tomu, že ho ztratila z dohledu, to rozhodně nebylo jednoduché. Vyslala kletbu na jednoho ze Služebníků a snažila se prodrat k místům, kde předpokládala, že by našla nějakého velitele skupiny bystrozorů, bylo jí jedno, jestli se mělo jednat o Vargu, Harryho, nebo někoho jiného.

"Meg, potřebuju pomoc!" Křikl na ni Harry a ona se otočila jeho směrem. Sevřeli ho v nůžkách čtyři Služebníci a všichni ostatní měli plno práce.

"Vipera evanesco!" Křikla Megan a paprsek světla se zaryl do zad jednoho ze čtyř Služebníků. Nad hlavou jí prolétl další paprsek světla. To Harry našel 'volnou chvíli' zasáhnou Služebníka, který se chystal zaútočit na Megan. Jakmile už byly síly relativně vyrovnány, povedlo se Harrymu a Megan zneškodnit zbylé tři Služebníky. Ale další dva se k nim hnali za doprovodu hromady kleteb.

"Musím ti něco říct!" Řvala Megan do ucha Harrymu, zatímco se snažili zabít Služebníky, kteří stáli jen pár metrů od nich. "Mám plán na Gastona!"

"Tak povídej!" Vybídl ji Harry a konečně se mu povedlo zabít další Služebníka. Protože chtěl slyšet, co Megan napadlo, snažil se od ní příliš nevzdalovat.

"Budeme potřebovat pár lidí, co odvedou pozornost Adaira, pár lidí, co zaměstná Služebníky kolem jeho bratra a pár lidí, co zabijí Gastona!" Vychrlila Megan v neuvěřitelné rychlosti. Bála se, že jí Harry nebude rozumět, protože zopakovat by to už nemohla. Už teď riskovala, že se to dostane k nějakému Služebníkovi, který s touto informací patřičně naloží. Harry jí ale naštěstí rozuměl.

"Takže tři bojové skupiny, co? Bez problému," řekl Harry a pokusil se o úsměv, ale v tomhle 'bordelu' to nebylo k ničemu. Megan na něj kývla a vzdálila se od něj, aby mohla být nápomocná někomu dalšímu. Během chvilky se už všem bystrozorům nesl v hlavách Meganin nápad a během dalších pár minut, kdy tento 'hovor' Megan příliš nevnímala, se i rozdělili bystrozorové do skupin.

"Meg, jdeš s námi na Gastona!" Ozval se za ní Thomasův křik. Megan jen přikývla, zabila Služebníka, se kterým právě hrála hru s názvem 'Jako kočka s myší' a snažila se jít za ním. Harry, Thomas, Varga, Ted a Megan. Tahle pětice měla zabít Gastona a právě se skrývala v jedné z postranních uliček. Domlouvali si postup. Když už měli jít 'do akce' a zamířit směrem ke Gastonovi -čímž měli dát signál i ostatním, probíhali vedlejší ulicí dva Služebníci a zastavili se v místech, odkud viděli na pětici bystrozorů.

"A hele… pár srabů…" řekl posměšně jeden a blížil se k nim. Bystrozorové je jen pobaveně sledovali. Byli v přesile.

"Ale, že by na útěku z boje byl zrovna Potter?" Prohlásil druhý znechuceně.

"Co ty víš, třeba…"

"…zavři hubu, vůbec mě nebaví tě poslouchat!" Křikla Megan a namířila na něj hůlkou. Ve vteřině bylo po něm.

"Ty čúzo hnus…" Thomas zabil toho druhého.

"Kdo moc mluví, málo dělá," řekla Megan s úšklebkem a všichni zamířili na bojiště. Jakmile se tam objevili, první skupina, kterou tvořili Ginny, Hermiona, Key, Stinson a další dva bystrozorové, se vrhli k Adairovi a začali ho zasypávat hromadou kleteb. Ten se s nimi sám a s úsměvem pustil do boje. Druhá skupina, tvořena deseti bystrozory, v čele s Ronem, se nahromadila do blízkosti těch Služebníků, kteří hlídali Gastona, nebo mu mohli v 'nebezpečí' pomoct a rovněž začala salva kleteb.

Třetí skupina nastoupila ke Gastonovi. Ten byl mezi třemi Služebníky, kteří se nedali odlákat, a vydatně pomáhal v boji.

"Vipera evanesco!" Zařvali Ted, Thomas a Megan najednou a tři Služebníci byli ze hry. Na nic nečekali a namířili hůlky na Gastona. Rozhodli se pro kouzlo, které při dopadu na živou bytost vytvoří tlakovou vlnu a roztrhne ji.

"Reducto!" Zařvalo všech pět najednou. Vesničkou se nesl neuvěřitelně nepříjemný skřek. Ten Gastonův a ten Adairův. Adair Balfour se chytl za hlavu a padl na kolena. Skřek chromil všechny přítomné, jako by to bylo nějaké znehybňující kouzlo. Všichni zůstali stát a tupě zírat. Než se kdokoliv z nich stačil vzpamatovat, zvedl se Adair na nohy a mávl rukou na své Služebníky. Všichni do jednoho zmizeli.

"Kurv*!" Zařval naštvaně Harry.

"Jak teď můžeme mít jistotu, že si nevyrobí další viteál?!" Zeptal se naštvaně Ron.

"Nemáme jistotu!" Odpověděla navztekaná Hermiona. Všichni si uvědomovali, že sice zničili jeden viteál, ale téměř nic nebrání vytvoření dalšího.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sola F. Sola F. | 23. září 2012 v 12:39 | Reagovat

Krásné :) Ty máš prostě úžasnou schopnost popisovat bitvy reálně :P  Moc se mi to líbilo :) ♥ NO, já to čtu, ale bohužel někdy s dost velkým zpožděním :DD Jen taková malá drobnost, Evanesco znamená, aby něco zmizelo, nebo tak, ne? A myslím, že kouzlo Vipera Evanesco použil Snape ve druhém díle v tom souboji, jak Draco poslal na Harryho hada, a tak si myslím, že Vipera znamená Zmije... :) ale jinak úžasný :)

2 Surynka Surynka | Web | 23. září 2012 v 14:05 | Reagovat

[1]: Děkuju :-) Ale čteš to a to je hlavní :D No o tom se právě na netu v jedné diskusi vedla zdlouhavá debata. V knize je to totiž použitou na hada, který zmizí, ale ve filmu to Snape sice použije na hada, ale ten shoří zaživa a později ve filmu (nevím v jakém díle) je tohle kouzlo použito v nějakém boji na živého lověka, který shoří. Tak právě nevím... kouzla používámpodle databáze na wikipedii, kde je Vipera Evanesco vysvětleno jako jakási druhá verze Avada Kedavra, ovšem nezakázaná, která člověka zabije zaživa (nechá ho shořet). Takže pokud bych se řídila knížkama, asi bych měla respektovat zmizení hada, ale tím, že od začátku Meganina příběhu (to znamená i v další připravované HP povídce) jsem se začala víc ohlížet na filmy, převzala jsem tu filmovou verzi... Navíc tohle kouzlo bylo (podobně jako u Harryho Expelliarmus) podpisem Susan a Megan to "po ní" zdědila :D A vlastně... když se tak podíváme na ta kouzla, Expelliarmus je taky původbě určeno na ODZBROJOVÁNÍ kouzelníky od hůlky a v pozdějších dílech to Harry používá i na to, aby kouzelníky "nechal odletět" a většinou při té "tlakové vlně" omdlí... takže tak... :-D Fuu... vysilující odpověď :D Ale taky jsem nad tím, ještě u P.I., dlouho přemýšlela a nakonec jsme si řekla: čert to vem, jdu na to podle filmu :D

3 Emmi Emmi | Web | 1. října 2012 v 22:59 | Reagovat

takže přeci jen měla pravdu. Adair Balfour je vážně pěknej ******** , jen co je pravda. ale však oni s ním zatočí, tím jsem jistá. jen nevím, jak dlouho to potrvá, a kolik ztrát při tom bude.
no, a ... já to čtu (ještě aby ne!), jen mám prostě málo času, a tak se s lítostí dostávám ke kapitolám s drastickým zpožděním... vážně mě to mrzí...

4 Surynka Surynka | Web | 2. října 2012 v 9:37 | Reagovat

[3]: No jo, je to prostě svině-slušně řečeno :-D  A jo, ty ztráty rozhodně nebudou malé... Ale čteš to a to je hlavní a já děkuju všem, co to čtou, protože (a to jistě každý pochopí), komentáře jsou pro mě důležité, vím, že to nepíšu nadarmo a doufám, že se z nich i poučím do dalších kapitol-i když v případě Megan už mám všechny kapitoly dopsané to mi připomíná, že bych vás mohla upozornit, že říjen je poslední měsíc, který s Meg prožíváte, ještě dva tři týdny a bude konec...

5 Bree Bree | Web | 2. listopadu 2012 v 19:19 | Reagovat

V této i předchozí kapitole byl strašně děj napasovaný do sebe, a skoro nebyl žádný oddech, takže se to v mé hlavě jen hemží novými informacemi. Jinak se mi kapitola líbila, je vyřešený Gaston, ale tak nějak mě hryže v myšlenkách jestli si fakt nestihna udělat Balfour náhradu...
P.S.: To s tím Expelliarmem, ovšem v knížce, bylo tak, že na Snapea v Chroptící chýši zaútočili Harry, Ron i Hermiona, takže bylo kouzlo děsně silné, Snapea to odhodilo na zeď, a omdlel.
Jinak kapitolka v pohodě, líbila se mi, zítra snad pokračování ;-)  :D

6 Surynka Surynka | Web | 2. listopadu 2012 v 21:38 | Reagovat

[5]:  Já vím, i jsme se to snažila udělat tak, abych jen podnítila ten pocit zmatku, který v tu chvíli musel zavládnout. Až potom mi došlo, že pro čtenáře to bdue náročné :D omlouvám se :-D
Já vím, ale Meganin příběh (narozdíl od Pravé identity) moc neposuzuju s knihou a když už jsme potřebovala pomoc a něco si "ověřit", bylo jednodušší vidět film. Navíc, v sedmém díle použije Harry Expelliarmus v souboji na Smrtijeda a odhodí ho to. Ostatně na začátku při útěku taky vysílá Expelliarmus a předpokládá, že někoho "sestřelí". Spíš už to vypadá, že zálěží na síle kouzelníka a trochu mi přijde, že si Rowlinogvá postupem času účinky kouzla maličko vylepšila, aby je mohla později využívat při vícero příležitostech. Ale já jsem to zmínila jen v souvislosti s mým dlouhosáhlým komentářem na téma: Vipera evanesco :D
Jinak děkuju a těším se na komentáře :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama