Prosinec 2012

4. Býval to domov

14. prosince 2012 v 0:09 | Surynka |  Život je boj
Další kapitola k ŽB a musím říct, že jsem se u toho opravdu snažila, ale obávám se, že některé popisy jsem zvrzala a že to buď nepochopíte, nebo se budete smát mýmu slovnímu spojení. Každopádně, čtyři stránky A4, dozvíte se něco o postavách a tak. No tak snad nebudete nic namítat, opět doufám ve vaši odezvu ve formě komentářů s adekvátní kritkou i nadšením a hvězdiček :D A taky...
už se nám to blíží, co? Ještě deset dní a máme Štědrý den... už máte nakoupené vánoční dárky? Mě čeká ještě pár drobností, ale jinak už jsem celkem v klidu a můžu se poklidně těšit na vánoční svátky a prázdniny. Ale dost povídání, račte si přečíst pokračování povídky :)


3. Cesta za domovem, ale i ponaučením

7. prosince 2012 v 0:05 | Surynka |  Život je boj
Tak vám přináším další kapitolu, jejíž datum dopsání je 17.11.2012. V tento den jsme měla v plánu jít na Václavák a na Národní třídu, po stopách demonstrace v 89, ale když jsem zjistila, že další demonstrace tu bude i tento rok, rozhodla jsme se raději věnovat jiným záležitostem a večer jsme se posadila k počítači a dopsala tuto kapitolu. Zde vás seznámím s dějem kolem vzniku Sevillských vlků, kdy se Keya něčemu přiučila. Svůj prostor zde získal i Ichraos, hlavní orentallský mág. Nemůžu si pomoct, ale něčím mi připomíná Brumbála. Byla bych ráda, kdybyste měli stejný pocit, ale o tom docela silně pochybuju. Dál se tu taky dozvíte, co že to vlastně Keya má hlídat. Tak si to užijte a budu ráda za odezvu v podobě komentářů a hvězdiček za článek. Za případné chyby/překlepy se omlouvám, vím, že by tu neměly být, ale stane se a budu ráda, když mě na to upozorníte. Tak hezké čtení ;)
Lesní cesty

4. prosince 2012 v 0:03 | Surynka |  Fotky
Zjistila jsem, že jsem zapomněla na jednu várku mých fotek a těmi jsou lesní cestičky! Že jsem ale tvor systematický (jak v čem) a přednastavuju si články dlouho dopředu, došlo mi to v čas a stihla jsem to připravit dřív, než by bylo pozdě a bylo by nějaké to úterý volné. Musím říct, že jsme trochu víc cvok na cestičky a strašně ráda je fotím... toho jste si už mohli všimnout a nenechala jsme si ujít ani tuto příležitost k focení cest a cestiček...

Článek přednastaven 24.11. (Přesně měsíc do Štědrého dne, to to krásně utíká a já už se nemůžu dočkat :D )
Máte už všechny dárky?


Předloha k Ničiteli

3. prosince 2012 v 1:07 | Surynka |  Ničitel
Nedávno jsem se, v rámci velkého úklidu a vyklízení, probírala krabicemi a taškami s kresbami a obrázky. Potřebovala jsem si všechno rozdělit na hromádky Nechám si a Výhodím, protože si pomalu renovuju pokoj a jsem přitom věrná IKEA nábytku a využívám těch krásných designových krabic a rozdělovačů. To je vlastně vedlejší. Šlo o to, udělat si místo a provzdušnit můj sklad a během vyklízení jsem narazila na čtyři stránky nikdy nedokončeného komiksu. Kreslila jsem to v roce 2010, kdy jsem se definitivně zamilovala do filmu Vetřelec. (Kdo by se taky podíval na ikonku povídky Ničitel, zjistil by, že ta potvora na obrázku je vetřelec) No a po dvou letech jsem si na komiks vzpomněla (ale nenašla ho) a udělala podle svých vzpomínek na tehdejší nápad povídku.


Před časem jsem tedy narazila na igelitovou tašku plnou obrázků a mezi nimi jsem nalezla právě ony zmiňované čtyři listy. A čím víc jsem se nad tím zamýšlela, tím víc jsem si říkala, že by bylo opravdu hezké, kdybych vám tady ukázala tu úplně první myšlenku, ten úplně první nápad na Ničitele.


Musíte samozřejmě prominout, že jména jsou jiná, pokusila bych se některé jména přiřadit, ale musím říct, že některé postavy tam jsou jen tak a některé se třeba později v povídce ani neobjevily. To samé o dialozích. Základní myšlenka zůstala, ale dialogy samozřejmě nejsou stejné, když ten komiks byl někde zaštosovaný. Postavy, které určitě poznáte, jsou zcela jistě Kate Scottová a potom moje otravná Morisettová, přestože obě mají v kmiksu jiná jména.