Malebná francouzská vesnička Èze

4. ledna 2014 v 15:51 | Natalie/Surynka |  Fotky
Stížnosti na nedostatek času u mě nejsou ničím neobvyklým, takže ani teď nebude překvapující, když oznámím, že k fotkám z léta jsem se dostala až teď. Vlastně to začalo tím, že teta chtěla, abych na rajče dala fotky z letošních (teď už vlastně minulých) Vánoc co nejrychleji. Takže jsem se "hecla" a do pár dní všechno protřídila a zveřejnila a když už jsem byla u toho, rovnou jsem si pospíšila se zveřejněním fotek z léta na ranči a pak už to šlo nějak samo a rovnou jsem protřídila i fotky z prázdnin ve Francii.

Tak nějak jsme s mamkou doufaly, že by se mohlo jednat o poslední léto strávené na francouzské riviéře, protože již několik let prodáváme naši vilu, co tam máme. (Kdybyste náhodou věděli o někom, kdo shání dům s výhledem na moře, ozvěte se Smějící se) No zatím se to tak ale netváří. Cestu zpátky jsme si zpříjemnili zastávkou v městečku Èze, které se nachází na skalnatém kopci přímo nad mořem a s výhledem na Monako. Nádherné místo. Spousta kamenných křivolakých uliček s malými krámky, všechno v duchu starého stylu.

Dlouhou už řečnit nebudu a rovnou vás vyzvu, abyste si prostřednictvím spousty fotek udělali výlet do malebného Èze.

Jo a ještě něco: Všem vám přeju ukázkové prožití roku 2014, zdraví, štěstí, lásku, krásné rodinné a přátelské vztahy a mnoho úspěchu, ať se vám vydaří vše, co si přejete.


1.
2.


3.
Vstup do vesničky


4.


5.6.7.


8.


9.


10.


11.


12.
Když jste se vydali tou uličkou vlevo, dostalijste se k hotelu Chateau Eza, jednomu z nejluxusnějších hotelů, o jakém by se vám mohlo snít. Že jsou uličky ve vesničce malé a budovy taky nemohou být tolik rozsáhlé, jsou hotelové pokoje rozmístěny v několika budovách a různě se přechází přes ulici do budov hotelu - velmi nápadité. Naši si řekli, že až prodají dům ve Francii, zaplatí si tu víkendový pobyt. Koho by zajímal onen hotel, našla jsem vám rovnou odkaz na GALERII na webu tohoto hotelu, račte se mrknout.


13.
Toto je parkoviště hotelu Chateau Eza, hezky vyjadřuje, co že to vlastně je za hotel a v jaké cenové relaci se pohybuje Smějící se


14.


15.


16.


17.


18.
Tentokrát jsem vám nafotila i výhled zvesničky na druhou stranu, kde jsou v kopcích nádherné domy.


Tak a to je všechno, snad se vám to líbilo Usmívající se
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Juliet Juliet | 6. ledna 2014 v 22:33 | Reagovat

Tak to je nádhera! Naprostá balada pro oči! Nechceš mě tam příště vzít, až tam pojedete? ;D Teda pokud to neprodáte, to byste tam asi už příští léto nejeli, což? :D Je to vážně strašně krásné a jediné, co  by mě odrazovalo je francouzština - neumím ani kváknout a slyšela jsem, že Francouzi na jazyky moc nejsou. ;) :D :)

2 Illienel Illienel | E-mail | Web | 9. ledna 2014 v 19:12 | Reagovat

Ta vesnička je jako z jiného světa- Jsou to krásné fotky ještě krásněšího místa. Úplně z toho dýchá ta atmosféra těch úzkých, kamenných uliček, domečků roztoušených v kopci, zeleně, mořea krásného letního dne, zalitého sluncem. Nádhera! Musely to být krásné prázdniny. Nechápu, jak může někdo doufat, že už nebude trávit prázdniny na francouzské riviéře? :O :D Taky Ti přeji vše nejlepší do nového roku, Surynko. At je krásný a štastný pro Tebe i vaši rodinu. :-)

3 Natalie/Surynka Natalie/Surynka | Web | 9. ledna 2014 v 22:39 | Reagovat

[1]: Klidně, jestli tam zas pojedeme :D No... když se to prodá, tak bychom si do té vesničky třeba ještě zajeli na víkend :D Rozhodně bychom se časem vraceli, i když by se nám to už prodražilo, když teď tam máme ubytování v podstatě zadarmo :-D

Hmmm... od koho pak asi jsi slyšela, že Francouzi na jazyky nejsou? :-D :D

[2]: Je to nádhera tam, jih Francie je plný podobných vesniček, ale nejsem si jistá, jestli bych byla schopná vybrat nejhezčí z nich, to totiž asi ani není možné.

Ale rozhodně bych se chtěla probrat znovu fotkami vesničky Mougins (a třeba bych ty fotky mohla naskenovat do PC a taky je vložit sem) a rozhodně bych Mougins chtěla ještě vidět, bylo to snad ještě kouzelnější místo, protože ty kamenné domky obrostlé břečťanem a se spoustou typických provensálských krámků byly snad ještě opravdovější, než ty v Eze :-D

Zdá se to neuvěřitelné, to ano. Ale nový, větší (a eventuálně i luxusnější než panelový) byt v ČR by se nám hodil víc, než vila na francouzské riviéře:-D

Za přání ti děkuji, totéž přeji i já tobě :-)

4 sola. sola. | Web | 12. ledna 2014 v 22:05 | Reagovat

ty fotky jsou nádherné, jako bych tam snad sama stála:)jak moc ti teďka závidím!:D Já  byla ve Francii poprvé a naposledy před dvěma roky, a i když byla Paříž krásná (tedy, z toho výukového a památkového pohledu školních exkurzí), sem bych jela možná jela radši...:)

5 Natalie/Surynka Natalie/Surynka | Web | 13. ledna 2014 v 13:24 | Reagovat

[4]: Paříž je vždycky dobrý nápad, ale záleží, s kým tam jsi. On i školní výlet nemusí být špatný, jen záleží na tom, jak je všechno naplánovaný.

Tyhle vesničky jsou krásné, ale nevýhodou je, že jednu takovou máš za jeden den prošlou, kdežto v Paříží musíš být déle, abys viděla aspoň polovinu toho, co tam k vidění je :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama