Srpen 2014

11. Odboj

31. srpna 2014 v 0:31 | Surynka |  Život je boj
Po dlouhé době se mi opět dostalo nápadů na další kapitolu a prostě jsem se s ní musela hned pochlubit :-D. Trvalo to dlouho, ale snad se zavděčím aspoň někomu :-D Konečně se mi podařilo nějak překlenout propast, protože jsem zasekla na tom, jak správně popsat přesun k mágům - odbojářům. Jo a taky jsem se pustily do "jisté scénky" :-D. Předem se chci omluvit za tu kvalitu, je to poprvé, co jsem se do něčeho podobného pustila a dotáhla to do konce :-D Takže... eh, nevím, co k tomu víc na omluvu říct, ale... někde se začít musí. Možná už bych se konečně mohla pustit do literatury, ve které bych načerpala nějakou inspiraci, jak podobné scénky popisovat :-D Ale to je jedno.
Ještě takovou vsuvku z mé "reality". Doklasifikační testy, které jsem psala v pondělí z rétoriky a ve středu z matiky kvůli vysoké absenci na hodinách ve druhém pololetí jsem... napsala dobře (jupí!!!), takže pokračuji do třetího ročníku. A posledních pár dní po testech, které nazývám oficiálními prázdninami (nejkratšími v mém životě :-D) jsem strávila lenošením u filmů. Konečně jsem se dostala ke shlédnutí seriálu Agents of S.H.I.E.L.D, na který jsem si brousila zuby neskutečně dlouhou dobu. Úplně mě to nadchlo, takže mám další seriál do svého seznamu. Ale když sleduju detailně i ostatní Marvel filmy, nesedí mi pár detailů, ta po nich teď pátrám :-D Ale ne až moc urputně, zas takový Marvel-blázen nejsem. Dost už okecávaček, užijte si jedenáctou kapitolu ŽIVOT JE BOJ! :-) Jo a ještě omluva za to, že je to tak nahňácané na sobě, blog ale limituje počet znaků.

Rating: +15 (nějak se v tom nevyznám, ale na osmnáctku mi to přijde slabý :D)


Borůvkový koláč

30. srpna 2014 v 12:00 | Surynka |  Recepty
Jednoduchý na přípravu, nenáročný co do surovin a nepotřebuje ani zvláštní čas trávený nad zdobením. Tenhle koláč děláme třeba i na chatě, kde normálně nemáme moc prostoru k vyvařování.Borůvkový koláč
Kotě s čapkou

25. srpna 2014 v 12:00 | Surynka |  Kresby
Chtěla bych se vám pochlubit obrázkem, který jsem nakreslila jedno páteční odpoledne, zatímco jsem se nemocná nudila v posteli. Jsem s ním celkem spokojená, ale rozhodně se na téhle úrovni nehodlám zastavit. Konečně jsem se totiž přesvědčila, že když chci a snažím se, dokážu vyprodukovat něco koukatelného. Usmívající se
La nature

22. srpna 2014 v 12:00 | Surynka |  Fotky
Česky: příroda
Opět vám sem dávám pár fotek z Francie, tentokrát se zaměřením - jak už napovídá název článku - na přírodu.

Jeden z posledních dní našeho pobytu byl strašně divný. V noci pršelo a nad ránem se nad Saint Aygulfem motaly černé mraky a prapodivná bouřka. Prapodivná proto, že jsme vlastně nevěděli, jestli bouřka bude, nebo ne. U snídaně jsme si otevřeli dvoukřídlé dveře na terasu a sledovali počasí venku. Chvilkami svítilo slunce a pa se zase zatáhlo a tu a tam jsme zahlédli blesk. I přesto jsem přemluvila maminku, abychom šly na pláž (tatínek s námi nikdy nechodil, vždycky zůstal s babičkou a pomáhal jí). Na pláž jsme dorazily kolem čtvrt na devět, ale nikde nikdo, moře bylo studené a plavala v něm spousta řas (v noci asi byla nad mořem bouřka a ráno se to všechno připlavilo na pobřeží). Chtěla jsem udělat alespoň pár fotek, ale ani to nešlo. Po čtvrt hodině jsme to vzdaly a vrátily se do domu. K poledni se počasí uklidnilo, ale zase bylo zataženo a příšerné dusno. Odpoledne jsme se šly s maminkou projít, abychom nebyly celý den zavřené v domě, jenže na procházce jsme vydržely sotva hodinu, tak bylo horko a dusno. Ale během té procházky jsem alespoň zvládla rozšířit své album. Usmívající se1.


2.

Peníze znamenají moc... ?

19. srpna 2014 v 12:00 | Surynka |  Pohled na svět
"Peníze jsou moc." Tenhle názor asi platil vždycky, ale mám pocit, že v dnešní době to, bohužel, platí dvojnásob.

Vidím to v centru na každém rohu. Drahá auta, ze kterých vylezou lidé, kteří se chovají, jako by jim patřil svět. A ostatní to, zdá se, přijali. Nejednou jsem byla svědkem toho, jak do restaurací přišli lidé, jejichž drahá auta stála na parkovišti, začali si nesmyslně poroučet, oháněli se rukou, ve kterých drželi iPhone (nevím, proč je to některými považováno za symbol bohatství) - což evidentně také dělalo dojem - no a najednou se jim prominulo všechno a číšníci ochotně plnili doslova každý příkaz.

Vídeňský Sacherův dort

16. srpna 2014 v 11:00 | Surynka |  Recepty

Vídeňský Sacherův dort

Banana bread + verze pro alergiky

12. srpna 2014 v 22:26 | Surynka |  Recepty
Tenhle recept mám od kamarádky, která s rodiči delší dobu žila v USA a ti zase dostali recept od jedné jejich tamní známé. Takže by se mělo jednat o skutečný americký recept na tuhle dobrotu (tedy žádná česká zkomolenina).


Banana bread

+ tipy pro alergiky na lepek a mléko, čím nahradit nevhodné složky receptu


Zeleninový kuskus

11. srpna 2014 v 11:00 | Surynka |  Recepty

Zeleninový kuskus
La mer, la plage et le ciel

5. srpna 2014 v 2:17 | Surynka |  Fotky
Konečně po neskutečně dlouhé době mám opět chuť, čas a i materiál k obnovení rubriky s fotkami. Snažím se fotit s citem, ale jsem pohoupouhý amatér, kterého baví fotit jen to, co se líbí jemu samému, tak pokud k tomuto článku zabloudí nějaký fotografování znalý člověk, omlouvám se mu.

Teď k věci. Od 13. do 22. července jsem byla u babičky na návštěvě a neobešlo se to bez toho, abych alespoň jednou vytáhla foťák. Nejedná se o žádnou profi věcičku, ale přesto si ty fotky nemůžu vynachválit a vlastně jsem nic z toho nijak neupravovala. Tak jak to foťák vyfotil, tak to i zůstalo. To se mi líbí.

Že se jedná o fotky z Francie, je nadpis článku francouzsky. V češtině to znamená: moře, pláž a nebe. Celkem výstižné vůči fotkám, žádný "umělecký" název se mi vymýšlet nechtělo.


1.

2.