Září 2014

Čínské nudle s avokádem

6. září 2014 v 12:00 | Surynka |  Recepty
Jednalo se o takovou mou improvizaci, když jsem nevěděla, co uvařit k obědu.


Čínské nudle s avokádemNa 2 porce:
150 - 200 g rýžových nudlí (ty dvě gramáže jsou podle toho, jak velcí jedlíci jste Smějící se)
2 avokáda
3 lžíce olivového oleje
2 - 3 lžíce citronové šťávy
2 lžičky citronové kůry
sůl a pepř dle chuti
cca 1/4 chilli papričky (té podlouhlé)


1) Avokáda rozřízněte, zbavte pecky a vydlabejte dužinu. Tu nakrájejte na menší kousky a vhoďte do misky. Přidejte olivový olej, citronovou šťávu i kůru, sůl a pepř. (Můžete se rozhodnout, zda chilli papričku nakrájíte na kouskya přidáte do avokádové pasty, nebo si to necháte až na závěrečné zdobení.) Rozmixujte tyčovým mixérem. Je na vás, jestli úplně dohladka, nebo jen tak, aby v pastě zbylo pár celých kousků avokáda.

2) Dejte vařit nudle podle návodu. (Většinou se vaří mezi 3 - 6 min.)

3) Zcezené nudle rozdělte do talířů a přidejte avokádovou pastu. Pokud jste chilli papričku nepřidali do pasty, nakrájejte ji na malé kousky a posypejte jí hotové jídlo.


Les maisons et les rues

1. září 2014 v 12:00 | Surynka |  Fotky
Česky: Domy a ulice
Další fotky z Francie. Při své procházce ulicemi té rezidenční čtvrti, kde bydlíme a kde není nic jiného než dům vedle domu, jsem se bavila focením všech těch vilek. Škoda, že ty mé nejoblíbenější nešly nějak pěkně vyfotit. Ale i tak je toho celkem dost. Důvod, proč tam jsou domy podobného stylu je ten, že stavaři mají městem dané podmínky, kterých se musí držet, aby nějakými speciálními designovými prvky nerušili celkovou zástavbu. Tak hezké prohlížení fotek a krásného 1. září přeju.

1.